امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49137
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی المنار لبنان، دولت آمریکا درخواست ویزا برای عمر البشر رئیس جمهوری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی المنار لبنان، دولت آمریکا درخواست ویزا برای عمر البشر رئیس جمهوری سودان به منظور عزیمت به نیویورک جهت شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در اواخر ماه سپتامبر جاری را محکوم کرد.

«ماری هارف» دستیار سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما درخواست صدور ویزا برای رئیس جمهوری سودان را به منظور مشارکت در مراسم افتتاحیه اجلاس یاد شده را دریافت کردیم. ما همه تلاش های عمر البشیر برای عزیمت به نیویورک را محکوم می کنیم زیرا وی متهم به نسل کشی و جنایت جنگی و جنایت ضد بشری از سوی دادگاه کیفری بین المللی است.

وی افزود: عمر البشیر پیش از عزیمت به مقر سازمان ملل باید در دادگاه کیفری برای پاسخ به اتهامات وارده به خود حاضر شود.

روابط بین آمریکا و رئیس جمهوری سودان بسیار تیره است.

با این حال، هارف توضیح نداد که آیا آمریکا درخواست ویزا برای البشیر را رد خواهد کرد یا خیر و اینکه آیا در صورتی که پا به خاک آمریکا برای عزیمت به سازمان ملل در نیویورک بگذارد، بازداشت خواهد شد یا خیر.

دادگاه کیفری بین المللی حکم بازداشت البشیر را در سالهای 2009 و 2010 میلادی به اتهام جنایت جنگی، جنایت ضد بشری و نسل کشی در منطقه دارفور در غرب سودان صادر کرد.

تاکنون بسیاری از کشورها با درخواست دادگاه کیفری بین المللی مخالفت کرده اند و البیشر به شمار زیادی از کشورها سفر کرده و در دیدارهای دوجانبه اجلاس های بین المللی شرکت کرده است.

دولت سودان صدور حکم بازداشت عمر البشیر رئیس جمهوری این کشور را اقدامی سیاسی می داند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها