امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49140
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهروندان هراتی خواستار انتقال کنسولگری‌های خارجی از مرکز هرات به بیرون ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهروندان هراتی خواستار انتقال کنسولگری‌های خارجی از مرکز هرات به بیرون از این شهر شدند.

پس از حمله گروهی طالبان به کنسولگری آمریکا در شهر هرات تدابیر شدید امنیتی در اطراف کنسولگری آمریکا و سایر نمایندگی‌های سیاسی در این شهر وضع شده که این مسئله مشکلاتی را برای شهروندان این شهر به وجود آورده است.
به اعتقاد مردم هرات کنسولگری‌های هند و پاکستان که اماکنی اجاره‌ای هستند باید به بیرون از محدوده شهری منتقل شوند.

شهروندان هراتی معتقدند نمایندگی‌های سیاسی هند و پاکستان در مجاورت ساختمان‌های مسکونی و محل تردد تعداد زیادی از عابران پیاده قرار دارد که در صورت وقوع حمله انتحاری، فاجعه انسانی به بار خواهد آمد.

«نذیراحمد حیدرزاده» معاون «شورای ولایتی هرات» در جریان جلسه شکایات مردمی نگرانی‌های آنان را توجیه‌پذیر دانست و از مالکان 2 ساختمان (کنسولگری‌های هند و پاکستان) خواست که درخواست تخلیه را به مسئولان نمایندگی‌های سیاسی هند و پاکستان ارائه کند.

این مقام افغان افزود: در مورد چگونگی طرح انتقال این مراکز به محدوده‌های خارج شهری با مقامات بالاتر رایزنی خواهد کرد و هفته آینده تصمیم نهایی را اعلام می‌کند.
کنسولگری کشورهای هند، پاکستان و ایران در مرکز هرات با فاصله 500 متری از یکدیگر قرار دارند و تنها مالکیت ساختمان کنسولگری ایران در هرات از آن ایران است و 2 ساختمان دیگر اجاره‌ای هستند.

اکنون اجاره سالانه ساختمان‌های کنسولگری‌های پاکستان و هند با قیمت‌های بالایی تمدید می‌شوند.

یکی از شهروندان هرات در همین خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس گفت: پس از حمله به کنسولگری آمریکا، تدابیر امنیتی در اطراف کنسولگری‌های هند، پاکستان و ایران افزایش یافته و استقرار نفربرهای نظامی بخصوص در اطراف کنسولگری هند منجر به نگرانی شدید وی و اعضای خانواده‌اش شده است و شب‌ها اعضای خانواده خود را به مکان دیگری منتقل می‌کند.
شهروند دیگر هراتی نیز در این زمینه به خبرنگار ما گفت: در همسایگی سرکنسولگری هند در هرات زندگی می‌کند و نگران وضعیت موجود است.

به گفته وی پس از حمله به کنسولگری آمریکا در هرات و اعلام آمادگی نیروهای امنیتی برای پیشگیری از تهدیدات احتمالی به مراکز سیاسی کشورهای منطقه، جاده منتهی به ساختمان کنسولگری هند مسدود شده این عملکرد نیروهای امنیتی باعث افزایش تردد عابران در این مسیر شده است.

هرات از جمله شهرهای غربی افغانستان است که کشورهایی نظیر آمریکا، پاکستان، هند، ترکمنستان و ایران نمایندگی سیاسی فعال در این ولایت ایجاد کرده‌اند و کشورهایی هچون ترکیه، انگلیس و ایتالیا در آینده نزدیک اقدام به ایجاد نمایندگی سیاسی خود خواهند کرد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها