امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49142
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»،‌ کسب نتایج ضعیف حزب دموکراتیک آزاد آلمان از متحدان بسیار نزدیک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»،‌ کسب نتایج ضعیف حزب دموکراتیک آزاد آلمان از متحدان بسیار نزدیک به حزب اتحادیه دموکرات مسیحی حزب «آنگلا مرکل» صدراعظم در انتخابات پارلمانی ایالت باواریا کار مرکل را برای اداره کشور در صورت پیروزی در انتخابات 22 سپتامبر با مشکلاتی روبرو می‌کند.

پس از انتخابات یکشنبه حزب دموکرات آزاد آلمان - حزب «گیدو وستروله» وزیر خارجه این کشور برای ششمین بار در طول دو سال به حاشیه صحن پارلمان این کشور رانده شد. این در حالی است که حزب مرکل که خود را در معرض خطر می‌بیند، برای جلوگیری از تقسیم آرا با حزب دموکراتیک آزاد، از ائتلاف با این حزب فاصله گرفته است.

اما «راینر برودرله» کاندیدای حزب دموکرات آزاد معتقد است: «این طبیعی است که مرکل به‌دنبال همه آرا برای خود باشد «هلموت کهل» صدراعظم اسبق نیز همین موضع را داشت.»

حزب سبزها از دیگر احزاب دچار مشکل در آلمان است. این حزب که اخیرا پیشنهاد افزایش مالیات‌ها را مطرح کرده محبوبیتش با افت ۱۰ درصدی روبرو شده است. اما «یورگن تریتین» نامزد این حزب به هیچ وجه نگران نیست. وی می‌گوید: «این طبیعی است. در طول بیست سالی که مبارزات انتخاباتی می‌کنم همواره این گونه بوده ابتدا در نظرسنجی‌ها پایین هستیم اما نهایتا به بالا صعود می‌کنیم.»

در صورتی که سبزها نتایج خوبی را در انتخابات 22 سپتامبر کسب کنند و حزب آنگلا مرکل پیروز انتخابات شود و در صورت شکست حزب دموکرات آزاد این سبزها هستند که آماده ائتلاف با حزب مرکل خواهند بود.

«کاترین گورینگ اکاردت» یکی از اعضای حزب سبز در این مورد گفت: «اعتقاد دارم در یک دولت باید ثبات برقرار باشد و در یک مسیر مشخص کار کند اگر به مسیرهای متفاوت هدایت شود هیچ کاری را به سرانجام نمی‌رساند.»

اما حزب چپ سوسیالیستی آلمان حزبی است که به‌طور بالقوه می‌تواند نتایج خوبی را در انتخابات کسب کند. این حزب می‌تواند تا ۱۰ درصد آرا را در انتخابات به خود اختصاص دهد امری که مشروعیت قابل توجهی به آن می‌بخشد.

«کاتیا کیپین» رهبر حزب چپ آلمان گفت: «ما فشار خود را بر روی سه محور مشخص متمرکز می‌کنیم اول تصویب حداقل حقوق یعنی ساعتی ۱۰ یورو در سطح ملی. دیگر آنکه میزان کمک مالی به افراد بیکار تا سقف 500 یورو و در نهایت تقاضا داریم که منشاء تامین مالی این تدابیر از تعیین مالیات بر افراد میلیونر باشد.»

چپ‌ها در نظرسنجی‌ها پس از حزب دموکرات مسیحی و حزب سوسیال دموکرات سومین بخت کسب بیشترین آرا را به خود اختصاص داده است. اما ائتلاف این حزب با حزب انگلا مرکل بعید به نظر می‌رسد.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها