امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4916
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «الحیات»، «طاهر المصری» رئیس مجلس سنای اردن در گفت‌وگو با تلویزیون رسمی این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «الحیات»، «طاهر المصری» رئیس مجلس سنای اردن در گفت‌وگو با تلویزیون رسمی این کشور گفت: اردن باید بی طرفی خود را در قبال بحران سوریه حفظ کند، شاید تاوان این مسأله را نیز بپردازد اما شکست خوردن به خاطر حمایت از یک گروه خاص کشور را متحمل تاوان سنگین‌تری خواهد کرد.

المصری افزود: شکست یعنی جنگ طائفه‌ای در سوریه و تجزیه این کشور و کشیده شدن دامنه بحران به کشورهای دیگر، بنابراین باید در قبال بحران سوریه بی طرف بود تا امنیت کشور خود را تضمین کنیم.

وی با تأکید بر اینکه با توجه به شرایط منطقه اردن نیاز به حمایت آمریکا دارد گفت: مشکلی که مطرح می‌شود این است که موضع آمریکا بارها دچار نوسان می‌شود و ما نمی‌دانیم دقیقا آنها چه تصمیمی خواهند گرفت.

رئیس مجلس سنای اردن با اشاره به سفر «عبدالله دوم» شاه اردن به آمریکا آن را مفید و مهم خواند و گفت که اردن شرایط خطرناکی را پشت سر می‌گذارد زیرا بحران‌های عراق و سوریه این کشور را احاطه کرده‌اند.

المصری افزود: با توجه به پایداری حکومت سوریه و چندپارگی معارضان و ترس از اقدامات گروه‌های تندرو به نظر می‌رسد واشنگتن بیشتر به راهکار سیاسی تمایل دارد.

وی همچنین با اشاره به اوضاع داخلی کشور و درگیری‌های اخیر در دانشگاه اردن که منجر به کشته شدن 4 نفر و زخمی شدن 16 تن شد افزود: با رویکردی عمیق باید این مسائل به صورت ریشه‌ای حل شود و شرایط داخلی کشور سامان یابد.

امان بارها اعلام کرده است که از هیچ گروه خاصی در بحران سوریه حمایت نمی‌کند اما اخیرا آمریکا گروهی از نیروهای نظامی خود را در این کشور مستقر کرده که این گمانه‌ها را ایجاد کرده که ممکن است اردن به گذرگاهی برای دخالت نظامی آمریکا در سوریه تبدیل شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار