امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49169
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رئیس جمهور قانون پیگیری حقوقی - سیاسی نقش و دخالت آمریکا و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رئیس جمهور قانون پیگیری حقوقی - سیاسی نقش و دخالت آمریکا و انگلیس درکودتای 28 مردادکه در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده برای اجرا ابلاغ کرد.

براساس این قانون ، با توجه به افشا و اعلام رسمی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا مبنی بر دخالت دولت‌های آمریکا و انگلیس در طراحی و اجرای کودتای 28 مرداد علیه کشور ایران و نقض حاکمیت ملی و ورود خسارات سنگین مادی و معنوی به کشور، دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است کارگروهی را به منظور برآورد خسارات مادی و معنوی وارده به ملت ایران فورا تشکیل دهد و هر سه ماه یک‌بار گزارش اقدامات این کارگروه را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

بر  این اساس ، وزیر امور خارجه (رئیس کارگروه)،دادستان کل کشور، وزیر اطلاعات ، نماینده تام الاختیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزیر امور اقتصادی و دارایی ،رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اعضای کارگروه پیگیری جبران خسارات کودتای 28 تعیین شده اند.

طبق این قانون ،00">کارگروه موظف است راهکارهای پیگیری خسارت‌های مادی و معنوی را به مجلس ارائه دهد.

همچنین نمایندگان دولت را موظف کردند پس از برآورد خسارات نسبت به پیگیری و احقاق حقوق ملت ایران از طریق مجامع و نهادهای ذیربط داخلی و بین‌المللی اقدام کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها