امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49175
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، نحوه بهره‌گیری از امکانات آموزشی برای هریک از کودکان استثنایی با توجه به میزان معلولیت یا توانمندی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، نحوه بهره‌گیری از امکانات آموزشی برای هریک از کودکان استثنایی با توجه به میزان معلولیت یا توانمندی هایشان بر هیچ کس پوشیده نیست.

اهمیت به صدا درآوردن زنگ مهرماه از سوی مسئولان کشور در  مدرسه‌ای استثنایی پاسخی به تلاش امیدوارانه این عزیزان برای کسب علم و دانش است.

شاید قسمت بر این بود که احداث یک‌هزارمین کلاس درس از مدارس اهدایی مقام معظم رهبری در مناطق کمتر توسعه یافته کشور، اختصاص به مدرسه استثنایی برکت بوشهر داشته باشد.  

مدرسه استثنایی برکت بوشهر که در محله باغ زهرا بوشهر در صبح روز اول مهر و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید با حضور مسئولان کشوری و لشگری به بهره‌برداری می رسد با حدود 2 هزار متر مربع مساحت طی مدت دو سال توسط سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کشور احداث شده است.

اعتبار ساخت این مدرسه که طبق فرامین ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) پرداخت شده حدود هشت میلیارد ریال است. 

تعداد مدارس اهدایی رهبری که از سال 1386 با تاسیس بنیاد برکت در مناطق محروم کشور آغاز شده با شروع سال تحصیلی 93ـ92 به 231 باب می رسد.

این مدارس با تحت پوشش قراردادن حدود 20 هزار دانش آموز در سطح کشور، تمام استانداردهای ملی آموزشی و پرورشی را دارا هستند.

از دیگر فعالیت‌های بنیاد برکت می‌توان به توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی افراد، گروه‌ها و واحدهای کسب و کار مستعد فعالیت و فاقد دانش و مهارت لازم، در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم کشور اشاره کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها