امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4918
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «براثا»، کمیساریای عالی و مستقل انتخابات عراق، امروز شنبه نتایج نهایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «براثا»، کمیساریای عالی و مستقل انتخابات عراق، امروز شنبه نتایج نهایی انتخابات شوراهای استانی در 12 استان این کشور اعلام می‌شود.

«کاطع الزوبعی» معاون رئیس کمیساریای عالی انتخابات با اعلام اینکه نتایج این انتخابات به مراحل نهایی نزدیک می‌شود، گفت که اکنون در مرحله بررسی دقیق درباره جایگاه گروه‌های سیاسی و نامزدهای انتخاباتی در این انتخابات قرار داریم.

وی ابراز امیدواری کرد که امروز شنبه، نتایج نهایی این انتخابات اعلام شود.

زوبعی از گروه‌های سیاسی عراق خواست که به نتایج غیر رسمی اعلام شده از سوی طرف‌های خارج از چارچوب کمیساریا تکیه نکنند زیرا چنین اقدامی موجب بروز تردید در میان طرف‌های مختلف خواهد شد.

وی درباره شکایات طرح شده گفت که چندین کمیته در داخل کمیساریا تشکیل شده تا این مسئله را پیگیری کنند.

نتایج اولیه انتخابات شوراهای استانی عراق که چند روز پیش اعلام شد، حاکی از آن است که ائتلاف «نوری المالکی» نخست وزیر عراق در 8 استان از مجموع 12 استانی که انتخابات در آنها برگزار شد بر دیگر رقبای انتخاباتی پیشتاز است.

بغداد، بصره و کربلا از جمله استان‌هایی هستند که ائتلاف دولت قانون بیشترین رای را به خود اختصاص داده است. ائتلاف «المواطن» به رهبری «سید عمار حکیم» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق نیز در استان نجف بیشترین رای را کسب کرده است.

این نتایج با شمارش 87 درصد آراء انتخاباتی به دست آمده است. این انتخابات 31 فروردین گذشته برگزار شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها