امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49188
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، طارق متری، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل و رئیس هیئت حمایت سازمان ملل در لیبی، دولت لیبی را دولتی ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، طارق متری، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل و رئیس هیئت حمایت سازمان ملل در لیبی، دولت لیبی را دولتی ضعیف توصیف کرد.

وی تاکید کرد: عملکرد ضعیف دولت لیبی به دلیل شکست نهاد امنیتی و نیروهای نظامی این کشور در برقراری امنیت و حفاظت از حاکمیت قانون در لیبی است.

متری در اظهاراتی به خبرنگاران گفت: مشکلات امنیتی در لیبی همچنان حل نشده باقی مانده است و تسلیحات همچنان به لیبی و یا از لیبی سرازیر می‌شود و شماری از گروه‌های مسلح که پیشتر در مالی و الجزایر جنگ می‌کردند در لیبی حضور دارند.

رئیس هیئت حمایت سازمان ملل در لیبی گفت: مرزهای لیبی کنترل نشده است و اوضاع امنیتی بی ثبات است و افراد مسلح با هدف آموزش در لیبی و بازگشت به صحنه‌های درگیری در اماکن دیگری از مرزهای لیبی می‌گذرند.

این مقام سازمان ملل که پس از نشست پشت درهای بسته شورای امنیت درباره لیبی سخن می‌گفت ادامه داد: هنوز این امید وجود دارد که لیبیایی‌ها از طریق وحدت ملی دموکراسی جدیدی در کشورشان بسازند.

رئیس کنگره ملی: اجازه نمی‌دهیم ظلم و طغیانگری حکومت قذافی به لیبی بازگردد

از سوی دیگر نوری ابوسهمین، رئیس کنگره ملی لیبی از مردم این کشور خواست برای کامل کردن روند دوره انتقالی از طریق گفت‌وگوی ملی هدفمند تلاش کنند به گونه‌ای که با کم کردن اختلافات هدف واحدی را که آشتی ملی و انتقال مسالمت آمیز از مرحله انقلاب به مرحله تشکیل دولت است دنبال کنند.

ابوسهمین طی نطقی در مراسم روز شهید در طرابلس گفت: ما در طول چهار دهه حکومت قذافی با همه ظلم و ستمگری این رژیم روبه رو بودیم و انقلاب خود را علیه ظلم  وطغیانگری برپا کردیم و امروز مساله مهمی که کنگره ملی و دولت موقت با آن روبه رو است اجازه ندادن به بازگشت ظلم و طغیانگری به لیبی است.

حمله افراد مسلح به گشتی ارتش در بنغازی یک کشته برجا گذاشت

کاروانی از خودروهای متعلق به تیپ پشتیبانی امنیتی لیبی امروز سه شنبه در جریان ماموریت خود در منطقه القورشه با حمله افراد مسلحی روبه رو شدند که اقدام به شلیک آرپی جی به سوی یکی از گشتی‌ها کرده و متواری شدند.

یگان پشتیبانی امنیتی، نهادی امنیتی است که پس از قیام مردم لیبی روی کار آمده است و شماری از انقلابیون سابق را شامل می‌شود که با نیروها قذافی جنگ کرده بودند.

طارق العرفی افزود: این حمله به کشته شدن یکی از نیروهای پشتیبانی و زخمی شدن یک تن دیگر منجر شد.

انفجار دو خودرو در بنغازی

سرهنگ عبدالله الزائدی، سخنگوی رسمی اتاق امنیت مشترک در شهر بنغازی لیبی اعلام کرد: دو خودروی بمب‌گذاری شده دیروز دوشنبه در دو منطقه شهر بنغازی منفجر شد.

این دو حمله ناشی از انفجار دو بمب دستی بود که به دو خودرو چسبیده بود و انفجار نخست خودروی ارتش پارک شده در منطقه السلمانی را هدف گرفته بود.

الزائدی افزود: انفجار دوم یک خودروی غیرنظامی متعلق به جبریل المقصبی وکیل اهل بنغازی را هدف گرفت اما این دو انفجار قربانی نگرفت.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها