امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49200
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 72
حجت الاسلام «علیرضا شاهسونی» حافظ قرآن و مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به ...

حجت الاسلام «علیرضا شاهسونی» حافظ قرآن و مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری دوره‌ آزمایشی تابستانی حفظ قرآن برای سنجش توانایی افراد در حفظ کل قرآن، گفت: قرآن‌آموزان در طول این دوره آموزشی باید به تدریج قرآن را حفظ می‌کردند به طوری که پس از گذشت دو ماه از برگزاری دوره مکلف به حفظ دو صفحه از قرآن بودند تا بتوانند در دوره‌های یک‌ساله شرکت کنند.

وی با بیان اینکه 380 نفر از علاقه‌مندان به حفظ قرآن در این دوره شرکت کرده بودند، تصریح کرد: پس از پایان دوره سه ماهه و ارزیابی اساتید، از این 380 نفر آزمونی گرفته شد که در نهایت 180 نفر از افراد موفق به شرکت در دوره یک‌ساله حفظ قرآن کریم مؤسسه بیت‌الاحزان شدند.

حجت الاسلام شاهسونی با اشاره به آغاز دوره آموزش یک‌ساله حفظ قرآن همراه با مفاهیم با حضور 35 خواهر و 145 برادر در رده سنی 15 تا 22 سال در شهرستان استهبان، افزود: بسیاری از افرادی که در این دوره آزمایشی شرکت کرده بودند استعداد و توانایی خوبی برای حفظ قرآن داشتند اما به دلیل کمبود بودجه و اعتبارات نتوانستیم افراد بیشتری را پذیرش کنیم که امیدواریم در سال آینده با تخصیص بودجه مناسب به مدارس شبانه‌روزی حفظ قرآن که یکی از مؤثرترین اماکن برای تربیت فعالان قرآنی و تحقق مطالبه مقام معظم رهبری است شاهد افزایش پذیرش در این مدارس باشیم.

مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) ادامه داد: در کلاس‌های یک‌ساله حفظ قرآن دانش‌آموزان هر روز علاوه بر حفظ دو صفحه از قرآن در کلاس‌های تفسیر و شرح آیات شرکت می‌کنند؛ همچنین اساتید محفوظات گذشته افراد را مورد ارزیابی و مرور قرار می‌دهند تا حفظ آیات حفظ شده تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به برگزاری اردوهای ماهانه برای ایجاد شور و نشاط در بین دانش‌آموزان مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن، خاطرنشان کرد: در برنامه روزانه برای رفع خستگی و آمادگی در جهت حفظ قرآن کلاس‌های ورزش و تفریحاتی برای دانش‌آموزان برگزار می‌شود تا افراد با انگیزه بیشتری به حفظ قرآن بپردازند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها