امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4922
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل پایگاه خبری «عاروتص شوع»، «پاتریک ونترل»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا جمعه در کنفرانس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل پایگاه خبری «عاروتص شوع»، «پاتریک ونترل»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا جمعه در کنفرانس خبری اظهار داشت: اسرائیل موافق است که صلح با فلسطین ضروری است.

در این کنفرانس خبری که بعد از دیدار جان کری، وزیر خارجه آمریکا و تزیپی لیونی، وزیر دادگستری اسرائیل برگزار شد، خبرنگاران از ونترل درباره دیدگاه لیونی درمورد ابتکارعمل صلح اعراب سئوال کرد که وی پاسخ داد: آنچه طرف اسرائیلی درباره این موضوع می‌گوید بسیار شفاف است که البته این موضع در تمام سطوح مورد تاکید قرار گرفته است و آن اینکه لازم است اسرائیل با فلسطینی‌ها به صلح برسد.

بر اساس این گزارش، جان کری و تزیپی لیونی پنج‌شنبه در واشنگتن با یکدیگر دیدار کردند و روند صلح با فلسطینی‌ها و نیز تحولات منطقه‌ای از جمله سوریه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به نوشته روزنامه جروزالم‌پست، ظاهرا بعد از آنکه یکی مقام ارشد قطری گفت، اسرائیل و فلسطین می‌توانند به جای پیروی از مرزهای 1967، زمین را با یکدیگر مبادله کنند، کشورهای عربی طرح صلح 2002 خود را تلطیف کرده‌اند.

ونترل در این باره گفت: وزارت خارجه آمریکا از مزایایی که ابتکارعمل صلح اعراب می‌تواند برای اسرائیل به همراه داشته باشد،‌ خشنود است.

وی افزود: اینکه اسرائیل با همه اعضاء اتحادیه عرب در صلح به سر می‌برد، تحول بسیار مثبتی به شمار می‌آید.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها