امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49231
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه 715 شورای فرهنگی اجتماعی زنان برگزار شد و در این جلسه کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه 715 شورای فرهنگی اجتماعی زنان برگزار شد و در این جلسه کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت:زمان معاصر ما بی شباهت با زمان امام صادق(ع) نیست و مکاتب و گروه‌های انحرافی بسیاری هستند که باید سعی شود از ایجاد این انحرافات در جامعه به نام دین و نوگرایی جلوگیری شود.

وی ادامه داد: گروهی با استنادات گزینشی به شواهد تاریخی با احکام بازی می‌کنند و با قیاس دلیلی برای تصویب و تأیید بعضی اعمال خلاف شرع آورده و  احکامی از خود صادر می‌کنند که برخی فعالیت‌ها برای زدودن حجاب نمونه­ بارزی از انحرافات است که در این فضا صورت گرفته است.

رئیس شورای فرهنگی زنان در ادامه به محورهایی از بیانات مقام معظم رهبری در هفته دولت در رابطه با شاخصهای دولت اسلامی پرداختند و به 7 شاخص: اعتقادى و اخلاقى، خدمت به خلق، عدالت، سلامت اقتصادى و مبارزه‌ى با فساد، قانون‌گرایى،حکمت و خردگرایى در کارها و تکیه به ظرفیّت درون‌زاى کشور و در خاتمه به اولویت‌های کاری دولت بر اساس منویات مقام معظم رهبری که در زمینه اقتصاد و علم بودند نیز اشاره کرد.

در این جلسه همچنین اعضای شورای اجتماعی زنان به نقد و بررسی فیلم "هیس، دختران فریاد نمی زنند" پرداختند و با توجه به تناقض‌های حقوقی، اجتماعی و تخریب ارزش‌های اخلاقی و دینی که در فیلم وجود دارد، تأکید بر مشاوره فیلم­سازان با حقوقدانان و جامعه شناسان قبل از تهیه فیلم نموده و پیشنهاد تشکیل کار گروه و یا کمیته­ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیما داشتند تا قبل از تهیه فیلم و در مرحله فیلمنامه نویسی این موضوعات را مورد نقد و بررسی دقیق قرار داده و سپس مجوزهای تولید صادر گردد.

در ادامه، سند "میثاق حقوق زن در اسلام" با حضور  فاطمه بداغی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این سند قرار است در اجلاسی که به زودی با حضور وزرای زن کشورهای اسلامی که در تهران برگزار می­گردد، به تصویب نهایی برسد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها