امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49239
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «مایکل اورن» سفیر اسرائیل در واشنگتن که آخرین روزهای کاری‌اش را می‌گذارند، در مصاحبه با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «مایکل اورن» سفیر اسرائیل در واشنگتن که آخرین روزهای کاری‌اش را می‌گذارند، در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، محور تهران-دمشق-بیروت را بزرگترین خطر برای اسرائیل توصیف کرد و گفت اسرائیل از اولین روز‌های درگیری‌ها در سوریه، خواهان برکناری «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه بود.

وی افزود: اولین پیام ما در مورد موضوع سوریه این بود که ما همواره خواستار رفتن «بشار اسد» بودیم. ما همیشه آدم بدهایی را که مورد حمایت ایران نبودند به آدم بدهای مورد حمایت ایران ترجیح داده‌ایم.

اورن در ادامه گفت اسرائیل حتی «آدم بدهای» وابسته به القاعده را به نیروهای مورد حمایت ایران ترجیح می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه همه مخالفان دولت سوریه جزو القاعده نیستند، در مورد نیروهای وابسته به القاعده که در سوریه می‌جنگند گفت: می‌دانیم که آن‌ها آدم‌های بسیار نادرستی هستند. ولی همچنان بزرگترین تهدید برای اسرائیل هلال راهبردی‌ای است که از تهران به دمشق و از آنجا به بیروت رسیده است. ما نظام اسد را به عنوان سنگ تاج این هلال می‌دانیم. این موضعی است که ما حتی پیش از آغاز درگیری‌ها در سوریه نیز داشته‌ایم. با آغاز درگیری‌ها ما به خواسته‌مان برای برکناری اسد، ادامه دادیم.

این دیپلمات اسرائیلی در ادامه در واکنش به شایعاتی مبنی بر احتمال خروج مخفیانه تسلیحات شیمیایی از سوریه، گفت انتقال این تسلیحات به حزب‌الله لبنان خط قرمز اسرائیل است. با این حال وی ابراز اطمینان کرد که در حال حاضر چنین انتقالی در جریان نیست.

وی در ادامه در مورد روابط اسرائیل با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هم گفت: طی 64 سال گذشته احتمالا هیچ‌گاه منافع ما و چندین کشور خلیج[فارس] تا این حد به هم نزدیک نبوده است. ما در مورد سوریه، مصر و فلسطین با این کشورها توافق نظر داریم. ما قطعا در مورد ایران هم موضع مشترکی داریم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها