امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4924
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 131
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، صدها نفر از مردم طرابلس دیروز جمعه در میدان الجزایر این شهر تجمع کردند تا مراتب اعتراض خود را به اقدام ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، صدها نفر از مردم طرابلس دیروز جمعه در میدان الجزایر این شهر تجمع کردند تا مراتب اعتراض خود را به اقدام گروه‌های مسلحی که در روزهای اخیر ساختمان وزارتخانه‌های دادگستری و امور خارجه را محاصره کرده‌اند، اعلام کنند.

این گروه‌های شبه نظامی خواستار برکناری افراد و چهره‌های رژیم معمر قذافی هستند که در دستگاه‌های دولتی لیبی کار می‌کنند.

تظاهرات کنندگان پلاکاردها و یا پارچه نوشته‌هایی در دست داشتند که بروی آن عباراتی همچون «دوران شبه نظامیان به سر آمده»، «حمله به وزارتخانه‌ها حمله به مردم است»، «سلاح نه، گفت‌وگو آری» نوشته شده بود.

تظاهرات کنندگان سپس به سوی میدان شهدا رفته و با تجمع کنندگان در حمایت از تصویب قانون عزل سیاسی، درگیر شدند.

در این درگیری طرفین پارچه نوشته‌های یکدیگر را پاره کردند و به سوی یکدیگر حمله ور شدند اما آمار از تلفات جانی گزارش نشده است.

روزنامه الشروق نیز نوشت: نیروهای ارتش لیبی برای حفظ امنیت تاسیسات زیربنایی و نهادهای دولتی این کشور در اطراف این تاسیسات مستقر شدند.

نیروهای ارتش لیبی، برای حفظ امنیت تاسیسات مهم این کشور در برابر هرگونه حملات احتمالی شبه نظامیان، در اطراف تاسیسات مهم این کشور و ورودی های طرابلس با چندین دستگاه تانک و خودروهای زرهی مستقر شدند.

گروه‌های شبه نظامی از یکشنبه گذشته مقر وزارتخانه های دادگستری و خارجه این کشور را با خودروهای مجهز به موشک انداز و تجهیزات نظامی محاصره کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها