امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49240
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، بولدزورهای ارتش رژیم صهیونیستی یک روستای کامل فلسطینیان در منطقه الاغوار را سحرگاه ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، بولدزورهای ارتش رژیم صهیونیستی یک روستای کامل فلسطینیان در منطقه الاغوار را سحرگاه دیروز دوشنبه تخریب کردند.

این اقدام اشغالگران در راستای تخلیه فلسطینیان از این منطقه صورت گرفت و رژیم صهیونیستی تصمیم دارد که منطقه الاغوار در مرز با اردن را در هر گونه توافق صلح احتمالی با فلسطینیان به بهانه حفظ امنیت اسرائیل در اشغال خود نگاه دارد.

منابع فلسطینی منطقه الاغوار تاکید کردند: بولدوزرهای اشغالگران همه خانه های روستای خربه مکحول در منطقه الاغوار شمالی را تخریب کردند و حدود 120 نفری که ساکن آنجا بودند بدون اخطار قبلی آواره شدند.

عارف ضراغمه رئیس شورای روستا گفت: نیروی نظامی اسرائیل با پشتیبانی چند دستگاه بولدزور بدون اینکه از قبل به ساکنان روستا اخطار داده باشند با بیرون کردن اهالی از خانه هایشان اقدام به تخریب خانه ها کردند.

ضراغمه تاکید کرد: حدود 120 روستایی اکنون بی سرپناه مانده اند این برای اولین بار نبود که اشغالگران به روستا حمله کرده و تاسیسات آنجا را تخریب کردند اما این بار همه خانه ها ویران و سپس آنجا منطقه نظامی اعلام شد.

ضراغمه از نهادهای حقوقی و بشری خواست شهروندان منطقه الاغوار را از شر سیاست یهودی سازی این منطقه از سوی اشغالگران نجات دهند.

وزارت اطلاع رسانی فلسطین نیز اقدام ارتش اشغالگر در تخریب خانه های روستای خربه مکحول در الاغوار را پاکسازی نژادی در روز روشن خواند.

منطقه الاغوار در نزدیک مرز اردن همواره مورد حمله رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی کامل این منطقه است و شماری شهرک صهیونیست نشین در آنجا ساخته شده است و هزاران هکتار از سرزمین های فلسطینی این منطقه به شهرک نشینان داده شده تا در آنجا زراعت کنند.

این در حالی است که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان روز یکشنبه طی نطقی در دانشگاه استقلال شهر اریحا گفت:هرگز اجازه نمی دهیم که هیچ اسرائیلی در منطقه الاغوار حد فاصل بین اردن و فلسطین بمانند.

وی افزود:مرزهای شرقی کشور فلسطین از بحر المیت تا الاغوار و بلندی های الوسطی تا مرزهای بیسان مرزهای فلسطین با اردن محسوب می شود و بین کشور فلسطین و اردن اسرائیلی وجود ندارد.
 انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها