امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49243
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «دونالد رامسفلد» وزیر دفاع پیشین آمریکا که به تازگی کتابی با عنوان «قوانین رامسفلد» را منتشر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «دونالد رامسفلد» وزیر دفاع پیشین آمریکا که به تازگی کتابی با عنوان «قوانین رامسفلد» را منتشر کرده است، در گفت‌وگو با هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» به طور ویژه به سیاست‌های «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا درباره سوریه پرداخت.

رامسفلد در بخشی از این گفت‌وگو ضمن متهم کردن دولت سوریه به استفاده از تسلیحات شیمایی در عین حال گفت: «اوباما در خواست «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه را پذیرفت چرا که پیشنهاد بهتری مطرح نبود. من تصور می‌کنم که وی امید داشت که مجبور نباشد این راهکار را بپذیرد.»

رامسفلد همچنین گفت که امیدوار است که آمریکا نه به وسیله ارتش بلکه راهکارهای دیگری از جمله سرویس‌های اطلاعاتی، اسلحه و کمک‌های بشردوستانه به عوامل مخالف دولت در سوریه که رویکرد افراط‌گرایانه ندارند، کمک کند.
وی همچنین از رایزنی با کنگره برای اقدام نظامی در سوریه حمایت کرد و گفت بیشتر روسای جمهور آمریکا پس از جنگ جهانی دوم بدون اینکه این موضوع را برای کنگره روشن کنند، جنگی را آغاز کرده‌اند.

خبرنگار اشپیگل در ادامه به نظرسنجی‌هایی اشاره کرد که در آن به خستگی مردم آمریکا از جنگ  پرداخته شده بود که رامسفلد در پاسخ گفت: « این درست است و هر کشورش باید هم از پرداختن به جنگ خسته باشد و این دلیلی است برای اینکه یک رهبر باید درباره تعیین خط قرمز محتاط عمل کند.»

وی گفت که در صورتی که در کنگره بود به طرح جنگ رای منفی می‌داد.

وزیر دفاع اسبق آمریکا در پاسخ به کشته شدن شماری در پی حملات شیمایی گفت: «البته کشته شدن صدها نفر در سوریه ناراحت‌کننده است. افرادی که در بین آنها کودکان نیز وجود دارند. اما این نیز ناراحت‌کننده است که  بیش از 100 هزار سوری نیز به دلیل استفاده از دیگ تسلیحات از جمله بمب، موشک جان خود را از دست داده‌اند.»

رامسفلد ناکامی دولت اوباما در جلب همکاری دیگر هم‌پیمانان را به دلیل اینکه وی توضیحی در این مورد به آنها نداده است دانست.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار