امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49247
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه در گفت‌وگو با پایگاه خبری «العهد»، تأکید کرد که امضای معاهده منع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه در گفت‌وگو با پایگاه خبری «العهد»، تأکید کرد که امضای معاهده منع انتشار تسلیحات شیمیایی از سوی سوریه به این معنا نیست که سوریه امکانات دیگری ندارد که اگر نتواند از سلاح شیمیایی استفاده کند توانایی ضربه زدن به دشمن را نیز نخواهد داشت، وی افزود: سوریه امکانات فراوانی دارد که می‌تواند به دشمن ضربه بزند و دمشق را از استفاده از سلاح شیمیایی بی نیاز می‌کند.

وی همچنین افزود که توافق منع انتشار سلاح شیمیایی از چهارم ماه میلادی آینده (12 مهر) اجرایی خواهد شد و سوریه به توافق‌هایی که اخیرا ایجاد شده است پایبند خواهد بود.

حلقی گفت: علاوه آماده سازی برای برگزاری نشست ژنو 2 ارتش سوریه به تعهدات میهنی خود در مبارزه با تروریسم پایبند است و ما از طریق در اختیار داشتن سامانه دفاع موشکی پیشرفته و مجموعه‌ای از موشک‌های زمینی پیشرفته توانایی ایجاد توازن استراتژیک با دشمن را داریم.

نخست وزیر سوریه تأکید کرد که طرح اخیر روسیه درباره تسلیحات شیمیایی سوریه این کشور را از یک حمله نظامی حتمی که هدف آن تخریب زیرساخت‌های اقتصادی و حیاتی سوریه بود، دور کرد.

الحلقی گفت: اگر لیست اهداف آمریکایی برای حمله نظامی به سوریه را بررسی کنیم درمی‌یابیم که هدف واشنگتن از حمله به سوریه تخریب و نابودی این کشور و تبدیل کردن آن به کشوری شکست خورده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها