امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49249
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، ایمن الظواهری اولین دستورات مشخص خود درباره جهاد را صادر کرد و در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، ایمن الظواهری اولین دستورات مشخص خود درباره جهاد را صادر کرد و در جریان آن خواستار عدم حمله به طوایف دیگر اسلامی و غیرمسلمانان و پرهیز از آغاز درگیری در کشورهایی شد که ممکن است جهادی ها (عناصر القاعده) در آن پایگاهی امن برای ترویج افکار خود بیابند.

برپایه این گزارش، این سند اشاره نادری به راهبرد شبکه القاعده بعد از 12 سال از حملات 11 سپتامبر به آمریکا و ماهیت انتظارات جهانی اش از شمال آفریقا گرفته تا قفقاز و کشمیر دارد.

الظواهری در بیانیه خود با عنوان "دستورات کلی کار جهادی" که در اینترنت منتشر شده است، گفت که هدف نظامی القاعده همچنان تضعیف کردن آمریکا و اسرائیل است اما درعین حال بر اهمیت "دعوت برای گسترش افکارش" تاکید کرد.

وی افزود: اما درخصوص هدف قرار دادن مزدوران محلی آمریکا، این مسئله از جایی به جایی فرق می کند... اصل و اساس این است که درگیری با آنها را رها کرد؛ مگر در کشورهایی که ناگزیر باید با آنها مقابله کرد.

برپایه این گزارش، این اظهارت به طور خاص مربوط به منطقه شمال آفریقا است که بسیاری از تحلیلگران معتقدند القاعده از محدودیت کمتر موجود دراین منطقه درپی انتفاضه های بهارعربی برای جذب اعضای جدید سوء استفاده می کند.

الظواهری گفت: نبرد ما طولانی است و جهاد نیاز به پایگاههای امنی دارد.

وی به مناطقی که درگیری در آن حتمی است اشاره کرد و از آن جمله از افغانستان، عراق، سوریه، یمن و سومالی نام برد.

الظواهری که برخی منابع اطلاعاتی معتقدند در پاکستان پنهان شده است، گفت: درپاکستان، درگیری با آنها مکمل نبرد با آمریکایی ها برای آزادسازی افغانستان و سپس ایجاد منطقه ای امن برای مجاهدان در پاکستان و درمرحله بعدی برپایی نظام اسلامی در پاکستان است.

برپایه این گزارش، وی برضرورت تضعیف کردن الجزایر و گسترش نفوذ جهادی ها (عناصر القاعده) در سراسر منطقه مغرب عربی و غرب آفریقا و حق این عناصر در نبرد با روسیه در قفقاز و هند در کشمیر و چین در شینگ یانگ اشاره کرد.

الظواهری از اتباع خود که اکثرا سلفی های تندرو هستند، خواست تا از حمله به پیروان طوایف دیگر اسلامی خودداری کنند و گفت: اگر آنها حمله کردند؛ باید پاسخ محدود به کسانی باشند که در نبرد شرکت می کنند.

وی گفت: سزاوار است که به مسیحیان و هندوها و سیک ها که در سرزمینی اسلامی زندگی می کنند، حمله نشود و به جان زنان و کودکان احترام گذاشته شده و از حمله به دشمنان در مساجد و بازارها و تجمع هایی که آمیخته با مسلمانان است، خودداری شود.

الظواهری به زادگاهش مصر نپرداخت اما با این وجود گفت: "در اطراف بیت المقدس، درگیری اصلی و اساسی با یهود است".

وی گفت که القاعده با گروههای تندرو دیگر همکاری خواهد کرد و توافق نظر دارد که "اولویت مقابله با دشمنان اسلام است لذا نباید اختلاف ما با گروههای دیگر باعث رویگردانی ما از مقابله با دشمنان اسلام از نظر نظامی و تبلیغی و فکری و سیاسی شود".
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها