امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4925
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 281
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آزمون کتبی طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف و امورخیریه، جمعه 13 ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آزمون کتبی طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف و امورخیریه، جمعه 13 اردیبهشت‌ماه 1392 به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.
آستانه مقدس امام‌زادگان «حمیده خاتون(س)» و «سید جعفر(ع)»

بنا بر این گزارش ستاد مرکزی طرح تربیت حافظان قرآن با استقرار در آستانه مقدس امامزادگان «حمیده خاتون(س)» و «سید‌جعفر(ع)» واقع در منطقه باغ‌فیض تهران آزمون دوره اول این طرح را برگزار کرد.
این آزمون که با حضور حجت‌الاسلام «احمد شرفخانی» معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و جمع کثیری از شرکت‌کنندگان در طرح برگزار شد با تلاوت «سید‌محمد کرمانی» قاری ممتاز قرآن کریم و با حدود 30 دقیقه تأخیر آغاز شد.
در این برنامه حجت‌الاسلام شرفخانی از شرکت حدود 100 هزار نفر در این آزمون خبر داد و گفت: آزمون کتبی طرح تربیت حافظان قرآن از ساعت 10 صبح جمعه 13 اردیبهشت‌ماه 1392 برگزار شد، همچنین طبق آمار رسیده از استان‌های مختلف حدود 100 هزار نفر در آزمون امروز حضور دارند.
وی در خصوص برگزاری طرح تربیت حافظان قرآن کریم در سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: پس از خواست مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم سازمان اوقاف و امورخیریه در تلاش است تا در مدت چهار سال یک میلیون حافظ کل قرآن کریم تربیت کند و برای سال 1391 سهمیه 250 هزار نفری در نظر گرفته شد، که این طرح در بقاع متبرکه امامزادگان و سایر مراکز منتخب و با نام‌نویسی از حدود 234 هزار نفر آغاز شد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف از اعطای گواهینامه پایان دوره به قبول‌شدگان این آزمون خبر داد و گفت: به کسانی که موفق به کسب نمره لازم در هر دو آزمون کتبی و شفاهی طرح شوند گواهی‌نامه پایان دوره تعلق می‌گیرد.

شرفخانی از ادامه کار مرکز تربیت مربی حفظ قرآن در قم خبر داد و گفت: مرکز تربیت مربی طرح تربیت حافظان قرآن کریم از سال گذشته در شهر مقدس قم آغاز به کار کرد و پس از یکسال موفق به تربیت هزار و 300 مربی در سال 1391 شد، همچنین این مرکز امسال هم با نام‌نویسی از حافظان قرآن به کار خود ادامه می‌دهد.

شرفخانی از راه‌اندازی دوره‌های مجازی حفظ قرآن کریم خبر داد و گفت: به منظور استفاده از همه ظرفیت‌ها و به کارگیری افرادی که امکان حضور در کلاس‌های حفظ برای آنها امکان‌پذیر نیست اقدام به راه‌اندازی دوره‌های مجازی حفظ قرآن کردیم که افراد می‌توانند برای شرکت در این دوره‌ها از طریق سامانه طرح تربیت حفاظ به نشانی http://quranhefz.ir/  اقدام کنند.


پیش از این حجت‌الاسلام «احمد شرفخانی» در گفت‌وگو با فارس از آغاز دور دوم طرح بلافاصله پس از برگزاری آزمون دور اول خبر داده بود، همچنین شرفخانی از افزوده شدن دوره‌های حفظ موضوعی قرآن کریم به طرح تربیت حافظان قرآن به فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قرار بود پیش از برگزاری آزمون، مراسمی با حضور مسئولان سازمان اوقاف برگزار شود که به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها این برنامه برگزار نشد.

عدم حضور شرکت‌کننده بزرگسال آقا یکی دیگر از نکات این آزمون بود، که تنها با حضور شرکت‌کنندگان خانم و تعدادی از نوجوانان برگزار شد و این امر نشانه اقبال ضعیف آقایان به حفظ قرآن کریم است.


انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار