امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49258
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 151
حجت‌الاسلام علی انصاری بویراحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبریک سالروز ولادت امام رضا(ع) اظهار کرد: پیشوای هشتم شیعیان دارای شخصیت ...

حجت‌الاسلام علی انصاری بویراحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبریک سالروز ولادت امام رضا(ع) اظهار کرد: پیشوای هشتم شیعیان دارای شخصیت ممتاز و برجسته‌ای است که نخبگان، دانشمندان اسلامی و حتی دانشمندان غیر اسلامی بر عظمت وی اعتراف دارند.

وی خاطرنشان کرد: این امام با برخورداری از مقام رفیع امامت به صورت تابناک و نورانی در جهان اسلام درخشید و آثار و برکات بسیار فراوانی را از خود به جای گذاشت.

رئیس مجمع جهانی شیعه‌شناسی عنوان داشت: کسی که دارای مقام امامت است باید دارای شاخص‌هایی مانند علم، عصمت، شجاعت، سخاوت، اعجاز، عدالت و تقرب الی الله باشد و در یک جمله باید همه کمالات را در خود جای دهد.

وی ادامه داد: با توجه به آیات ولایت در قرآن و احادیث و روایات نقل شده از معصومان، شخصیت وجودی امام رضا(ع) تایید شده و همه خصوصیات و ویژگی‌های ذکر شده در وجود مقدس آن امام عزیز متجلی بوده است.

انصاری بویراحمدی یادآور شد: امام رضا(ع) رهبری دنیوی، معنوی و اخروی امت اسلام به ویژه شیعیان را به عهده داشتند و در تمام زمینه‌های مورد نیاز به هدایت شیعیان ‌پرداختند.

وی فضل و بخشش را از جمله کمالات بارز امام رضا(ع) ذکر کرد و افزود: اگرچه شیعیان بیشتر از فرقه‌های دیگر اسلامی مورد محبت امام بودند، ولی در آن روزگار هیچکس از فضل و بخشش امام بی‌نصیب نبود.

رئیس مجمع جهانی شیعه‌شناسی خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) در هر موضوع و جنبه‌ای که به حکمتی نیاز بود ضمن برخورداری از حکمت‌ها انواع و اقسام مشکلات را برطرف می‌کرد به‌طوری که این امام اختلافات و جنگ‌های طایفه‌ای را به صلح و سازش تبدیل می‌کرد و مانند پیامبر اکرم(ص) اصلاح کننده بین مردم بود.

وی با اشاره به بدعت‌های اقوام، طوایف و فرقه‌های اسلامی گفت: این امام بزرگوار با هوشیاری و بهره‌مندی از علم لدنی بدعت‌ها را نابود ‌می‌کرد و اسلام اصیل و بدون انحراف را تبیین و فرهنگ‌سازی کرد.

انصاری بویراحمدی یادآور شد: دستگیری و نجات برهنگان و گرسنگان از صفات دیگر پیشوای هشتم بود، به گونه‌ای که هیچ نیازمندی به سوی امام دست نیاز دراز نمی‌کرد، مگر به زیباترین وجه بی‌نیاز می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: این امام بزرگوار ایمنی‌بخش و نجات‌دهنده مردم از سختی‌ها و مشکلات بود، زیرا در آن روزگار بارها جهان اسلام گرفتار خشکسالی ‌شد و با دعای این امام بزرگوار باران رحمت بارید.

رئیس مجمع جهانی شیعه‌شناسی یادآور شد: می‌توان ادعا کرد امام رضا(ع) به صورت کامل مظهر اسماء الهی و خلیفة‌الله فی الارض است بنابراین جا دارد اندیشمندان، محققان و صاحب‌نظران به بازخوانی زندگی امام پرداخته و کمالات و اوصاف وی را تبیین و سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
انتهای پیام/78003/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها