امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49274
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 84
محمد حسین پرکره مشاور رئیس دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به نامه‌ای که ...

محمد حسین پرکره مشاور رئیس دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به نامه‌ای که بازرسی رئیس‌جمهور دولت دهم در چند روز پایانی دولت تنظیم کرده است، گفت: این نامه که در مورد دانشگاه آزاد تنظیم شد در زمان روزهای پایانی دولت ارسال شده است که تاریخ نامه جای تأمل دارد، چه ضرورتی داشته است که نامه در روزهای پایانی دولت تنظیم شود؟

وی افزود: همچنین برخی از رسانه‌های اصلاح طلب به نامه روزهای پایانی دولت دهم استناد کردند در حالی که آنان دولت دهم را دولت دروغگو و آمار و ارقام آن را غیرطبیعی و دروغین می‌دانستند ولی در این مورد به نامه دولت دهم استناد کردند.

پرکره ادامه داد: دولت نهم و دهم در رابطه با برخی از اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد نیز مسائلی را مطرح کردند آیا صلاح است که آن را هم پیگیری کنیم؟ اعضای هیئت امنا که این نامه برایشان اهمیت بسیاری دارد آماده پیگیری و رایزنی در مورد بحث‌های مطرح شده در رابطه با اعضای هیئت امنا را نیز دارند؟

مشاور رئیس‌ دانشگاه آزاد اضافه کرد: در مورد فضای پشت صحنه این نامه باید بگویم زمانی که فرهاد دانشجو به ریاست دانشگاه آزاد منصوب شد جریان انحرافی لیستی را به دانشجو معرفی کرد تا در عرصه مدیریتی دانشگاه قرار بگیرند در همان زمان دانشجو این لیست را به رئیس‌جمهور نیز ارائه داد و حتی احمدی‌نژاد از سوابق افرادی که در لیست بودند تعجب کرد زیرا سوابق در حدی نبود که افراد بتوانند مدیریت واحد دانشگاهی را برعهده بگیرند.

وی افزود: با وجود اینکه می‌گفتند حضور دانشجو در پست ریاست دانشگاه آزاد به کمک دولت دهم بوده است ولی اینگونه نبود، رفتن جاسبی توسط دولت نهم و دهم صورت گرفت ولی برای آمدن دانشجو دولت نهم و دهم هیچ حمایتی نکرده است.

به گفته پرکره پس از ریاست فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد نیز کم‌لطفی‌هایی از سوی دولت به این دانشگاه شد.

وی عنوان کرد: پس از امتناع دانشجو از اجرای لیست معرفی شده توسط جریان انحرافی برای حضور در پست‌های مدیریتی دانشگاه آزاد، دولت فشار بیشتری بر دانشجو وارد کرد و در مواضع سنگینی با دانشگاه آزاد قرار گرفت.

مشاور رئیس دانشگاه آزاد گفت: در همان زمان نیز پیش‌بینی می‌شد که دولت دهم بخواهد دانشجو را عزل کند زیرا آنها پس از ورود جاسبی انتظار داشتند گزینه دولت به ریاست دانشگاه آزاد منصوب شود ولی به سهمی که می‌خواستند نرسیدند زیرا دانشجو اهل سهم‌دهی نیست و حضور در دانشگاه آزاد نیز به دلیل تکلیف شرعی بود زیرا از مرجع تقلیدش دستور داشت.

پرکره گفت: نامه دولت دهم در روزهای پایانی نیز با استناد به همین اتفاقات تنظیم شده است و مواردی که در نامه ذکر شده بیشتر موارد سیاسی و سؤالات اتهام‌زننده است.

وی تأکید کرد که جریان انحرافی هنوز به دنبال زدن نیروهای انقلاب هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار