امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49276
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت امروز در حاشیه هم‌اندیشی بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد، در پاسخ ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت امروز در حاشیه هم‌اندیشی بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد، در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، اظهار داشت: در مورد هدفمندی یارانه‌ها تا زمانی که روش بهتری برای توزیع منابع یارانه‌ای نداشته باشیم، روش موجود را ادامه خواهیم داد.
سخنگوی دولت گفت:در اصلاحیه بودجه ۸ هزار میلیارد تومان جایگزین برخی منابع می‌شود که صرفا در طرح‌های عمرانی صرف شود.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ادامه داد: البته روش موجود کاستی‌های فراوانی دارد، از جمله این که هر ماه 3500 میلیارد تومان به صورت یارانه نقدی در جامعه توزیع می‌شود که به سمت مصرف می‌رود.
وی ادامه داد: اگر راهکاری در نظر گرفته شود که این یارانه به جای تقاضا به سمت عرضه برود، مشکل واحدهای تولیدی که هم‌اکنون برای مبالغ محدودی سرمایه در گردش معطل هستند، حل می‌شود. البته مردم هم نباید از این جهت آسیب ببینند.
نوبخت گفت: به مردم اطلاع می‌دهم هدفمندی یارانه‌ها تا اطلاع ثانوی به همین نحو ادامه پیدا می‌کند و هرگونه تغییر در آن با مطالعه انجام شده و به اطلاع مردم خواهد رسید.
سخنگوی دولت در خصوص کسری بودجه سال 92 کشور گفت: آنچه مورد نظر دولت است، این است که در لایحه عددی که محقق می‌شود، را مشخص کنید که این عدد حدود 60 هزار میلیارد تومان کمتر از رقم فعلی است.
معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور تصریح کرد:‌ برای جبران این کسری باید مصارف بودجه را اولویت‌بندی و متناسب با منابع آن تنظیم کنید و همچنین یک جایگزینی منابع در اصلاحیه بودجه در نظر گرفته شده که در صورت موافقت مجلس 8 هزار میلیارد تومان از یک منبع مطمئن را جایگزین منابع مشکوک‌الوصول می‌کنیم که صرفا برای طرح‌های عمرانی و ملی استفاده می‌شود.
این خبر در حال به روز رسانی است. انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها