امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49287
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 92
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، حامد علامتی دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: هر سال با نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس شاهد بازار ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، حامد علامتی دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: هر سال با نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس شاهد بازار داغ لوازم التحریر هستیم و متأسفانه بیشتر لوازم‌التحریر موجود در بازار منقش به تصاویر شخصیت‎های کارتونی مانند مرد عنکوبتی، بن تن، باب اسفنجی و باربی است که این شخصیت‎های غربی یا شرقی با فرهنگ ایرانی - اسلامی کشور عزیزمان بیگانه بوده و استفاده از آنها به مرور باعث جدایی دانش‎آموزان از فرهنگ غنی کشورمان و تحمیل فرهنگ بیگانه می شود.

دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان عنوان کرد: نباید از کنار لوازم التحریر ساده رد شویم و به تصاویر آن بی‌توجه باشیم؛ چرا که فرهنگ عمومی با همین نقش‌ها دگرگون می‎شود.

وی افزود: باید مراقب هویتمان باشیم و با توجه به اینکه ما در فرهنگ ایرانی اسلامی خود، اسطوره‎ها و شخصیت‌های بزرگ و گرانقدری داریم این امکان وجود دارد تا از تصاویر این افراد در لوازم التحریر استفاده کنیم.

علامتی تأکید کرد: البته باید در طراحی و تولید این لوازم التحریر به عنصر جذابیت در آنها توجه داشت تا با استقبال دانش‎آموزان مواجه شود و متولیان امر می‌توانند به این منظور از خلاقیت هنرمندان کشورمان استفاده کنند.

وی با اشاره به تولید دفترهایی که روی جلد آنها به جای شخصیت‌های کارتونی غربی از تصاویر شهدای هسته‎ای نقش بسته، گفت: علی‌رغم تلاش وافر تولیدکنندگان این دفترها، هنوز خیلی از مردم یا خبری از تولید آنها ندارند و یا اینکه با سر زدن به فروشگاه‌های مختلف نمی‎توانند اثری از آنها پیدا کنند.

علامتی افزود: بیشترین مشکل این اقدام در خصوص توزیع است و لازم است تا در عرصه توزیع نیز نظارت‌های لازم صورت بگیرد.

دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان گفت: در کنار این اقدامات باید از طریق رسانه‎‌ها، آگاهی‎های لازم به والدین داده شود تا در خرید لوازم‎التحریر برای فرزندان خود دقت بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها