امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49290
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه امروزه به هیچ فرد بی‌سوادی کارت پایان ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه امروزه به هیچ فرد بی‌سوادی کارت پایان خدمت داده نمی‌شود، گفت: در نیروهای مسلح کسی بدون یادگیری نماز ترخیص نمی‌شود. هر سربازی در ابتدای ورود ملزم به گذراندن 60 ساعت کلاس‌های عقیدتی – سیاسی، اخلاق و انقلاب اسلامی است که حین خدمت نیز استمرار دارد.

وی ادامه داد: ما نهضت سوادآموزی یا سازمان آموزش و پرورش و وزارت علوم نیستیم بلکه مسئولیت اصلی ما مسائل امنیتی و دفاعی کشور است.

سردار کمالی در مورد نقش سربازان در کشور گفت: در اقدامات صنعتی- تحقیقاتی سربازان کشور حضور چشمگیری دارند. بالغ بر یک هزار تخصص در حال تولید است که در کشور ظرفیت بکارگیری آنها وجود ندارد و نیروهای مسلح هم در بعضی از تخصص‌ها از این قاعده مستثنی نیست.

وی در مورد عدم تطابق محل خدمت سربازان با مدرک تحصیلی‌شان تاکید کرد: کمتر از 10 درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را در دوران خدمت مطابق تخصص خودشان نیاز داریم.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: 100 درصد سربازان متخصص در حوزه گروه‌های پزشکی و 60 تا 70 فنی و مهندسی در نیروهای مسلح و با توجه به تخصصشان بکارگیری می‌شوند.

وی افزود: در حوزه علوم انسانی و کشاورزی نیاز ما زیر 50 درصد است؛ لذا ابتدا در نیروهای مسلح و مازاد آنها در دستگاه‌های دولتی وبخش‌های دیگر بکار گیری می‌کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها