امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49295
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 94
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، یهودیان تندرو و نمایندگان جناح راست در کنست اسرائیل روز گذشته طی ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، یهودیان تندرو و نمایندگان جناح راست در کنست اسرائیل روز گذشته طی نشستی، خواستار جلوگیری از ورود مسلمانان به مسجد الاقصی طی روزهای آینده شدند.

صهیونیست‌ها تاکید کردند که باید در روزهای آینده و مصادف با ایام عید العرش یهودیان، نماز جماعت مسلمانان در مسجد الاقصی برگزار نشود.

همچنین در این جلسه «میری ریگیف» رئیس کمیسیون امور داخلی کنست به بهانه اینکه مسلمانان در حال ایجاد اختلال در مراسم‌های مذهبی یهودیان هستند، خواستار تقسیم مسجد الاقصی به دو بخش برای یهودیان و مسلمانان شد.

البته در این نشست نمایندگان عرب نیز به شدت به مخالفت با این طرح‌ها پرداختند و کار به درگیری لفظی بین یک نماینده تندرو یهودی با یکی از نمایندگان عرب کشیده شد.

نمایندگان عرب در کنست اسرائیل تاکید کردند که مسجد الاقصی برای مسلمانان است و کسی حق تقسیم آنجا را ندارد.


الجزیره در گزارشی تصریح کرد که در این نشست اهداف واقعی تندروهای یهودی برای مسجد الاقصی مشخص شد.

یهودیان افراطی مدعی هستند که در ایام عید العرش (عید سال نو یهودیان) تنها آنها حق حضور در جبل الهیکل (در مجاورت مسجد الاقصی) را دارند و پلیس باید جلوی نماز خواندن مسلمانان را بگیرد.

این درحالی است که در هفته گذشته مسجد الاقصی پس از ورود نیروهای امنیتی به صحن این مسجد، شاهد درگیری شدیدی بین نمازگزاران و پلیس اسرائیل بود که طی آن 55 فلسطینی زخمی و ده‌ها نفر نیز دستگیر شدند.

احمد طیبی یکی از نمایندگان عرب در کنست پس از این نشست گفت: ایده تقسیم مسجد الاقصی اعلام جنگ به اعراب و ملت فلسطین است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها