امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49337
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی ربیعی در مراسم افتتاح مرکز جامع تخصصی و توانبخشی آرمان شایان که با حضور رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، رییس سازمان ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی ربیعی در مراسم افتتاح مرکز جامع تخصصی و توانبخشی آرمان شایان که با حضور رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، رییس سازمان بهزیستی کشور و نیز جمعی از خیرین برگزار شد، اظهار داشت: بیماران خاص را تامین اجتماعی و از این پس بیماران ام اس را نیز سازمان بهزیستی تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه جامعه‌ای مناسب است که طبقه متوسطش 80 درصد جمعیت آن را تشکیل دهد، افزود: در یک جامعه مناسب جمعیت طبقه فقیر نباید بالاتر از 10 درصد باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: دولت نباید به دنبال توزیع فقر باشد و بر همین اساس نمی‌خواهد یک کمیته امداد بزرگ تشکیل دهد، چرا که اصلا عملی منطقی نیست.

ربیعی افزود: دولت تدبیر و امید بدون هیاهو، ریاکاری و جنجال فعالیت خود را انجام خواهد داد و هیاهوبازی و ادا درآوردن‌ها در این دولت جایی ندارد و روح مسئولان در این برهه زمانی در کنار روح و نیازهای مردم قرار می‌گیرد و امیدواریم فصل جدیدی از مناسبات انسانی در جامعه دیده شود.

وی، کارآفرینی را مفهوم گم شده جامعه ایرانی دانست و گفت: ما به سرعت رای مردم را در انتخابات فراموش کرده‌ایم، در حالی که نباید این اتفاق بیفتد.

ربیعی با اعلام رویکردهایی برای سازمان بهزیستی، خاطر نشان کرد: در این مرکز جامع تخصصی توانبخشی الگوی فراهم شده که هزینه‌ها از افراد نیازمند گرفته نمی‌شود و در مقابل آن افرادی که دارای توانمندی مالی هستند، بخش و یا تمامی از هزینه‌های مربوط به درمان خود را می‌پردازند؛ بنابراین الگوی ایجاد شده باید به عنوان یک مدل در جامعه مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید فرزندان تحت پوشش سازمان بهزیستی پس از 18سالگی همچنان مورد حمایت قرار گرفته و رها نشوند، اظهار کرد: باید مراکزی را در سازمان بهزیستی ایجاد کنیم که فرزندان تحت پوشش این سازمان پس از 18 سالگی رها نشوند و پس از آن نیز این افراد را به ادارات کاریابی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متصل کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه فعالیت‌ها در سازمان بهزیستی باید به گونه‌ای باشد که عزت افراد مددجو حفظ شود، گفت: از کارهای نمایشی که عزت‌های انسانی را مخدوش می‌کند، بیزارم و کمک به افراد مددجو باید همراه با حفظ وظیفه و مسئولیت‌شناسی باشد.

ربیعی به یکی از برنامه‌های دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: فراهم کردن زمینه مشارکت‌های مردمی و گسترش شبکه خیرین یکی از برنامه‌های دولت یازدهم است و نباید همه چیز در یک دولت بزرگ و فربه خلاصه شود و باید این تفکر که همه امور توسط دولت انجام شود، از بین برود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها