امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49343
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 114
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی در نوار غزه اعلام کردند که ستاد رهبری متحدی را برای همکاری در تمام زمینه‌های ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی در نوار غزه اعلام کردند که ستاد رهبری متحدی را برای همکاری در تمام زمینه‌های سیاسی و سندیکایی و زنان و دانشجویی تشکیل داده‌اند، محمود الزهار تاکید کرد که این توافق در راستای تعامل با تحولات محیطی است.

محمود الزهار در نشست سیاسی شامل رهبران دو جریان که با عنوان تحولات سیاسی و مناسبات دوجانبه برگزار شد، خاطرنشان کرد: ما مطمئن هستیم که اگر با یکدیگر همصدا باشیم، یاری خداوند متعال نصیب ما می‌شود، ما با جهاد اسلامی 7 کنفرانس برگزار کردیم و موفق به تشکیل رهبری یکپارچه شدیم، ما از میان رهبران دو جنبش 4 تن را برای مدیریت نشست‌ها و ملاقات‌ها و ساماندهی به فعالیت ها تشکیل دادیم.

وی تاکید کرد: باید این دو جنبش در سایه تحولات پیرامون ما دامنه فعالیت های خود را گسترش دهند؛ به ویژه اینکه آنها یک هدف و یک باور مشترک دارند.

الزهار با اشاره به علاقه دو جنبش به گسترش مناسبات خود با هدف خدمت به پروسه اسلامی یادآور شد: به ثمر نشستن پروسه اسلامی سنت‌های خاص خود را دارد که عمده ترین آنها تحول آفرینی در ساختار حاکمیت و مدیریت و انتقال مسالمت‌آمیز حاکمیت است و بازداشت ها و سرکوبگری ها و خونریزی کنونی در نوار غزه در چارچوب پرداخت بهای مقابله با زورگویی و سلطه طلبی و تباهی گری قابل تفسیر است.

وی تصریح کرد:« طرف مخالف حق یک قدرت عظیم است و هر گونه امکانات در اختیار دارد و غلبه بر این طرف یک تلاش و فعالیت عظیم و گسترده و یکپارچگی تمامی طرف ها را می طلبد.»

از سوی دیگر محمد هندی عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی اظهار داشت: این گردهمایی و نشست های بعدی یک تحول گسترده در مناسبات این جنبش و جنبش حماس به شمار می رود.

وی با ایراد نطقی در این نشست ضمن هشدار درباره طرح‌های شوم آمریکا و اسرائیل برای سلطه فکری و فیزیکی بر جهان، افزود: هدف از این اقدام ممانعت از گسترش دامنه بیداری اسلامی در منطقه است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها