امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49345
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»،"کاتاژینا پالنچ" معاون وزیر امور خارجه لهستان بعد از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»،"کاتاژینا پالنچ" معاون وزیر امور خارجه لهستان بعد از دیدار با مقامات آمریکایی در واشنگتن اعلام کرد که دولت آمریکا باید از کشورهای به اصطلاح «شرکای شرقی» در برابر اعمال فشارهای روسیه حمایت بیشتری کند.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: ما در مذاکرات خود از مقامات آمریکایی خواستیم تا فعالیت سیاسی بیشتری، نه فقط در کلام، بلکه در عمل برای دفاع از همسایگان شرقی اتحادیه اروپا از خود نشان دهد.

معاون وزیر خارجه لهستان تاکید کرد که برغم مناقشه داخلی در سوریه و دیگر مشکلاتی که امروزه دولت آمریکا با آنها مواجه است، کشورهای «شرکای شرقی» سزاوار توجه بیشتری هستند. به عقیده وی، ارتباط مستقیمی بین توافق روسیه و آمریکا در خصوص سوریه و آمادگی واشنگتن برای زیر فشار بیشتر قرار دادن کشورهای اروپای شرقی وجود دارد.

وی افزود: چند هفته قبل اوضاع متفاوت بود، ولی اکنون آمریکا برای یافتن راه حل مناقشه مربوط به استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه به روسیه نیازمند است و به همین دلیل از اعمال فشار بر این کشور در جهت حمایت از همسایگان روسیه و کشورهای اروپای شرقی دست برداشته است.

کشورهای ارمنستان، مولداوی و اوکراین در نظر دارند تا در نشست سران ماه نوامبر اتحادیه اروپا در ویلنیوس، توافقنامه‌ای تحت عنوان «مشارکت با شرق» امضاء کنند که همکاری و همگرایی این کشورها با اتحادیه اروپا را زیر نظر برنامه خاصی درخواهد آورد. مقامات اروپایی بر این عقیده هستند که روسیه با استفاده از اهرم‌های سیاسی و اقتصادی خاص این کشورها را زیر فشار قرار داده تا مانع از توسعه روابط آنها با اتحادیه اروپا شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها