امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49347
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "ایراکلی آلاسانیا" وزیر دفاع گرجستان اعلام کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "ایراکلی آلاسانیا" وزیر دفاع گرجستان اعلام کرد که این کشور از سال 2015 به ترکیب نیروهای واکنش سریع ناتو خواهد پیوست.

آلاسانیا گفت: 3 هفته قبل مقامات ناتو تصمیم بسیار مهمی در رابطه با گرجستان اتخاذ کردند و آن این مسئله است که این کشور از سال 2015 به عضویت نیروهای واکنش این سازمان درخواهد آمد. این مسئله بسیار مهم و به منزله به رسمیت شناختن نیروهای مسلح گرجستان در سطح این سازمان است.

وزیر دفاع گرجستان گفت: این تصمیم به منزله آن است که ناتو پذیرفته که ارتش گرجستان عملا در ناتو عضویت دارد. اکنون این ما سیاستمداران هستیم که باید به دنبال ارتش حرکت کرده و خود را به سطح استانداردهای ناتو برسانیم.

آلاسانیا پیش از این اعلام کرده بود که گرجستان پیشنهاد پذیرفتن این کشور بعنوان یکی از نیروهای واکنش سریع این سازمان را به مقامات بروکسل داده است.

مقامات تفلیس همچنان مسیر همگرایی اروآتلانتیکی خود را دنبال کرده و از هیچ امکانی برای عضویت تمام و کمال گرجستان در اتحادیه اروپا و ناتو خودداری نمی‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها