امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49349
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، همزمان با میلاد با سعادت امام هشتم شیعیان، امام رضا(ع) و گرامیداشت هفته کرامت در شب میلاد آن حضرت ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، همزمان با میلاد با سعادت امام هشتم شیعیان، امام رضا(ع) و گرامیداشت هفته کرامت در شب میلاد آن حضرت مراسمی با حضور ایرانیان مقیم شهر آستانه، کارکنان سفارت و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در محل رایزنی فرهنگی برگزار شد.

در این مراسم که با مشارکت سفارت و رایزنی فرهنگی برگزار شد، «صابری» رایزن فرهنگی با قرائت حدیثی از امام رضا(ع) با اشاره به جنبه مادی و معنوی انسان که از یک سو جنبه مادی و حیوانی و از سوی دیگر جنبه معنوی و الهی آن است در مورد ضرورت شناخت نفس و توجه به جنبه‌های روحی و معنوی تأکید کرد که چون در وجود انسان هر دوی این جنبه‌ها وجود دارد لذا لازم است که برای سعادت و رستگاری به دستورات و فرامین الهی، پیامبر اکرم و ائمه معصومین توجه ویژه نماید تا بتواند خود را در مسیر معنوی و الهی قرار دهد و اخلاق و دستورات معنوی اولیاء الهی هم برای همین است که انسان جنبه معنوی خودش را تقویت کند.

پس از سخنرانی رایزن فرهنگی، پخش کلیپی در مورد امام رضا(ع) حاضرین را که قلبشان برای زیارت این امام همام می‌طبپید در فضای معنوی بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) قرار داد.

در ادامه برنامه برای شرکت کنندگان در این مراسم مسابقه‌ای در مورد زندگی و مبارزات سیاسی و ابعاد علمی امام رضا (ع) برگزار شد که به پنج نفر از برگزیدگان مسابقه هدایایی اختصاص داده شد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها