امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49354
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس کرسی تلاوت و اذان شورای عالی قرآن دو ساله شد. بنا بر این گزارش ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس کرسی تلاوت و اذان شورای عالی قرآن دو ساله شد.

بنا بر این گزارش این کرسی‌های تلاوت به منظور حمایت از محافل قرآنی و نهادینه شدن جلسات ثابت تلاوت در کشور توسط شورای عالی قرآن 11 مهر‌ماه 1390راه‌اندازی شد که پس از گذشت چند هفته این کرسی تلاوت به صورت زنده از رادیو قرآن پخش شد.

در اولین سالگرد این کرسی‌ها که سال گذشته برگزار شد مسئولان شورای عالی قرآن از گسترش این برنامه در نقاط مختلف تهران خبر دادند و «محمد‌حسین محمد‌زاده» مدیر رادیو قرآن هم از همکاری این رادیو به منظور پوشش زنده کرسی‌های تلاوت شورای عالی قرآن خبر داد.

چندی پس از برگزاری اولین سالگرد کرسی تلاوت مجتمع «امام‌خمینی(ره)»، کرسی تلاوت مسجد «بلال» راه‌اندازی شد، البته این کرسی تلاوت مدتی متوقف اما دوباره از سر گرفته شد.

مسجد «امام‌حسین(ع)» مقصد بعدی شورای عالی قرآن بود که روز سه‌شنبه 20 فروردین‌ماه 1392 اولین کرسی تلاوت این مسجد با حضور «محمد‌حسین سبز‌علی» برگزار شد و از آن زمان تا کنون هفده کرسی تلاوت در این مسجد برگزار شده است.

به گزارش فارس 11 مهر‌ماه سالگرد برگزاری اولین کرسی تلاوت شورای عالی قرآن در مجتمع «امام‌خمینی(ره)» است که پس از دوسال هشتاد و چهار برنامه در حسینه «الزهرا(س)» برگزار شده و اغلب این برنامه‌ها به صورت زنده از رادیو قرآن پخش شده است، البته چندی است تنها یک کرسی از این سه برنامه به صورت زنده از رادیو قرآن پخش می‌شود که مسئولان شورای عالی قرآن کیفی‌سازی تلاوت‌ها و امکانات صوتی و پخش زنده را دلیل این موضوع بیان کردند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار