امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49375
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار در دومین جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی(مراسم تجلیل از محیط بانان نمونه) اظهار داشت:  هم‌اکنون یاد از ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار در دومین جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی(مراسم تجلیل از محیط بانان نمونه) اظهار داشت:  هم‌اکنون یاد از محیط بانانی که در زندان هستند می کنیم، محیط‌بانانی که مشکلات قضایی برایشان پیش آمده و سازمان محیط زیست می‌خواهد با جدیت مشکل حقوقی آنها را حل کرده تا به آغوش خانواده بازگردند و یا حداقل به صورت عادلانه مشکلات آنها حل شود و ما از دستگاه قضایی می‌خواهیم با توجه به شرایط مشکلات آنها را حل کند.

وی با اعلام اینکه موضوع جشنواره ترویج فرهنگ حفاظت محیط زیست و پاسداشت کار محیط بانان است افزود: براساس سیاست کلان کشور و سازمان حفاظت محیط زیست برای تخصصی‌تر شدن فعالیت محیط‌بانان اقدام خواهیم کرد و دوره‌های آموزش تخصصی نیز در خصوص مسائل حقوقی و شیوه‌های نوین محیط حفاظت انجام خواهیم داد.

وی متذکر شد: حفاظت از عرصه‌های  طبیعت برعهده محیط بانان بوده که باید دانش کافی داشته باشند، محیط بانان خط مقدم حفاظت محیط زیست هستند که باید بیشترین دانایی را داشته و برنامه ریزی جدی در این زمینه خواهیم داشت.

معاون رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه توجه به مشکلات معیشتی محی‌بانان را در سرلوحه کار قرار خواهیم داد، گفت: محیط بانان نباید دغدغه سلامت و هزینه درمان داشته باشند بر همین اساس مسئله عدم پوشش بیمه تکمیلی محیط بانان حل شد.

ابتکار بیان داشت: نگاه سازمان محیط زیست یک نگاه یکسان به تمام افراد بوده و نگاه فرابخشی و کلان است که حفاظت را باید با یک نگاه با تجربه و خرد جمعی محقق سازیم و همچنین از توان علمی و اجتماعی جوامع ملی استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: در جلسه‌ای که با آقای ضرغامی داشتم به وی در خصوص نقش رسانه‌ها در حفاظت محیط زیست گفتم و وی گفت امسال در سرلوحه برنامه صدا و سیما موضوع محیط زیست قرار خواهد گرفت.

وی با تأکید بر ضرورت اصلاح الگوی زندگی برای حفاظت از محیط زیست، ابراز داشت: امیدواریم با برنامه ریزی و سیاست گذاری و همکاری آحاد جامعه جریان و حرکت موفق را پیش ببریم و برای تغییر روند منفی و تحقق اهداف توسعه پایدار اقدام کنیم.

در حاشیه این جشنواره نیز ابتکار در جمع خبرنگاران سخن گفت که اهم آنها لغو فروش پارک پردیسان و همچنین احیای شورای عالی حفاظت محیط زیست بود.

رئیس سازمان محیط زیست گفت: احیای شورای عالی حفاظت محیط زیست از برنامه‌های 100 روزه حجت‌الاسلام حسن روحانی در بخش محیط زیست بوده و درخواست مقدمات آن را داده‌ایم و احیا خواهد شد.

ابتکار اظهارداشت: تلاش می‌کنیم تمام مشکلات محیط بانان برطرف شود ولی در حال حاضر نمی‌توان قول قطعی بدهم ولی امیدواریم که مشکلات آنها رفع شود و برای حل مشکلات و بهبود معیشت آنها تلاش می‌کنیم تا با ارامش وظایف خود که حفاظت از عرصه‌های طبیعی است را انجام دهند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه در خصوص دادگاه ویژه محیط زیست که در دولت قبلی نیز بود توضیح دهید، ادامه داد: یکی از اقداماتی که در دوره قبل مسئولیت سازمان محیط زیست وجود داشت برنامه‌ای برای حقوق محیط زیست و همکاری با دستگاه قضایی بود که دوره آموزشی با دستگاه قضایی را آغاز کردیم که هدف این بود مشکلات را دیده و در دادگاه با نگاه تخصصی اقدامات صورت بپذیرد. در حقیقت مشاوران تخصصی وجود داشته و قضات از مشکلات محیط زیست اطلاع داشته باشند.

معاون رئیس جمهور در ادامه گفت: الان مسائل بسیار پیچیده است چرا که تشخیص جرم دشوار بوده و به راحتی نمی‌توان علت آن را مشخص کرد که امیدواریم دستور قضایی نیز در این راستا همکاری لازم را انجام دهد.

ابتکار درباره فروش پارک پردیسان گفت: نامه‌ای در خصوص لغو فروش پارک پردیسان زدیم و مصوبه فروش که در سالهای قبل (89 ) به تصویب رسیده بود،‌لغو خواهد شد چرا که پارک پردیسان متعلق به مردم بوده و پارکی پژوهشی، تحقیقی و تفریحی است.

وی متذکر شد: پارک پردیسان پارکی پژوهشی و تحقیقی و تفریحی است که ممکن است با توجه به اقداماتی که شهرداری در راستای توسعه فضای سبز انجام داده به آنها واگذار کنیم ولی هنوز تصمیمی در این راستا نگرفته ایم چرا که 6 روز از آغاز کار بنده می‌گذرد و فرصت نداشتیم.

وی همچنین در خصوص احیای شورای عالی حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: در این خصوص نامه زدیم و آقای روحانی چون احیای شورای عالی حفاظت محیط زیست در برنامه 100 روزه اش بوده مقدماتش فراهم و با دستور رئیس جمهور احیا خواهد شد که رئیس جمهور به عنوان رئیس آن بوده و مسائل و مشکلات محیط زیست را با این شورا حل خواهیم کرد که خوشبختانه درخواست مقدمات آن را داده ایم.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار