امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49378
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چندی پیش احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر از اجرای طرح ثبت ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چندی پیش احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر از اجرای طرح ثبت آنی معاملات را از اواخر شهریور ماه سال جاری در کشور داد و گفت: مقطع زمانی آزمایشی این طرح از اواخر مردادماه و در سطح 4 هزار و 428 دفترخانه اسناد رسمی آغاز می‌شود.

وی افزود: تمامی مراحل کار به نحو دقیق اجرایی و نقص‌های احتمالی شناسایی شده، همچنین طی این مدت تعداد 29 هزار 289 عنوان سند مختلف به صورت آزمایشی در سیستم صادر شده است.

معاون قوه قضائیه در ادامه تصریح کرد: اجرای ثبت آنی معاملات یکی از سیاست‌های محوری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و از تکالیف قانونی برنامه پنجم توسعه کشور است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حال تحقق است.

امروز 26 شهریور ماه با حضور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در کرمان ثبت آنی معاملات به صورت رسمی آغاز شد اما در این میان برخی از دفاتر اسناد رسمی با گلایه از وضعیت دسترسی به سامانه و قطع سیستم اظهار داشتند که نمی توانند اسناد خود را یه ثبت برسانند.

گلایه دفاتر اسناد رسمی از عدم دسترسی به سیستم سازمان ثبت

با مراجعه به چند دفترخانه اسناد رسمی متوجه می شوم که از ساعت 9 صبح اختلالی در سیستم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ایجاد شده است.

یکی از سردفتران با گلایه از مشکلات موحود در دسترسی به سامانه ثبت گفت: از ساعت 9 صبح سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قطع شده و VPN غیرفعال شده است.

وی افزود: من با برخی از همکاران خود در دفاتر اسناد رسمی هم که تماس گرفتم با همین مشکل مواجه بودند و متأسفانه الان حدود 10 سند در نوبت ثبت قرار دارند و با این وضعیت مجبورم ارباب رجوع نپذیرم.

یک دیگر از سردفتران اسناد رسمی هم می‌گوید اجرای این طرح با توجه به نبود زیرساخت‌های مناسب زود بوده و از ساعت 8 صبح تا الان که ساعت 12 است درگیر ثبت یک پرونده هستم.

وی افزود: مشابه همین مشکل را دفترخانه 70 قم و دفترخانه‌های 1370، 211، 1163 تهران دارند.

اما مسئولین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تکذیب مشکل در دسترسی به سامانه ثبت، روند اجرای طرح ثبت آنی را مثبت ارزیابی کردند.

سامانه ثبت از صبح امروز بدون نقص فعالیت می‌کند

اما به سراغ بردیا صدر نوری، مدیر IT سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: پورتال سازمان ثبت مخصوص ورود عموم مردم است اما بخش VPN مربوط به استفاده خصوصی دفاتر اسناد رسمی است.

وی افزود: VPN شبکه زیرساختی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است و کاربران دفاتر با وارد کردن یک کد رمزی که ما به آن IP می‌گوئیم می‌توانند وارد سامانه شده و اقدامات ثبتی را انجام دهند، بنابراین ممکن است کاربران IP ود را اشتباه وارد کرده باشند.

مدیر IT سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تأکید کرد: از آنجایی که حدود 7 هزار دفتر اسناد رسمی در کشور فعال است ما برای سهولت دسترسی کاربران دفاتر به IP، کانال‌های مختلفی را ایجاد کرده‌ایم و کانون سردفتران باید در این زمینه اطلاع رسانی می‌کرد.

وی افزود: از امروز صبح ساعت 10:30، 6 هزار و 107 دفترخانه به صورت همزمان به شبکه سازمان متصل شده‌اند و تا ساعت 11، 116 سند رسمی تا مرحله نهایی پیش رفته و سند آماده تحویل به ارباب رجوع شده است، همچنین 3 هزار و 123 سند در مرحله تنظیم قرار دارد.

صدرنوری خاطرنشان کرد: سامانه به طور منظم فعالیت می‌کند اما این به این معنی نیست که هیچ مشکلی در روز اول اجرا وجود نداشته باشد، به همین جهت دفاتری که با مشکل در دسترسی مواجه هستند می توانند با ذکر شماره دفترخانه و سردفتر به مرکز پیام ما به شماره 63485 نسبت به رفع مشکلات موجود اقدام کنند.

اجرای طرح ثبت آنی حیاط خلوت برخی‌ها را بر می‌چیند

همچنین یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس با اشاره به اینکه باید تلاش کرد ثبت آنی با قوت اجرایی شود، گفت: برخی بر سر راه اجری این طرح سنگ‌اندازی می‌کنند.

این مقام آگاه افزود: در گذشته در مسیر ثبت اسناد برخی برای خود حیاط خلوت‌هایی ایجاد کرده بودند که به واسطه اجرای طرح ثبت آنی معاملات در سراسر کشور این حیاط خلوت‌ها برچیده می‌شود.
گزارش: سعیده اسدیان
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها