امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49379
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی در افتتاحیه نخستین مرکز جامع تخصصی توانبخشی آرمان شایان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی در افتتاحیه نخستین مرکز جامع تخصصی توانبخشی آرمان شایان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و نیز جمعی از خیرین برگزار شد، با اشاره به اینکه بزرگترین شبکه اجتماعی کشور در سازمان بهزیستی وجود دارد، اظهار داشت: شبکه اجتماعی در عرصه خیرین از رقم یک میلیون نفر می‌گذرد.

وی افزود: سازمان بهزیستی در حال حاضر در 70 هزار نقطه کشور وجود دارد و 400 هزار نقطه آی‌تی از جمله فعالیت‌های شبکه اجتماعی سازمان بهزیستی است.

رییس سازمان بهزیستی از افتتاح سازمان غیردولتی پیشگامان خدمت تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: این سازمان غیردولتی تا پایان سال با کمک جامعه حامی معلولان کشور افتتاح می‌شود.

هاشمی با اشاره به اینکه بهزیستی سازمانی توسعه محور و دانش محور تخصصی است، عنوان کرد: رویکرد سازمان بهزیستی عوض شده است و درب‌های آن بر روی همه مردم، مسئولان و نهادها باز است و توسعه شبکه غیردولتی سازمان از این پس از رویکردهای اساسی بهزیستی خواهد بود.

به گزارش فارس، در ادامه این مراسم حبیب‌الله بوربور، رییس جامعه خیرین حامی معلولان با انتقاد از اینکه کمتر از 10 درصد امکانات بالقوه سازمان بهزیستی در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: امیدواریم این امکانات بالقوه، بالفعل شود و بتوانیم از همه امکانات‌ سازمان با حمایت‌های همه‌جانبه استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ساخت 25 هزار واحد مسکونی در کشور آغاز شد، بیان کرد: از این تعداد 8000 واحد به مددجویان تحویل داده شد که 1500 واحد آن به معلولان اختصاص یافت.

رییس جامعه خیرین حامی معلولان با تاکید بر اینکه تفاوت سازمان بهزیستی و انجمن‌های خصوصی در این است که سازمان بهزیستی پس از یک موعد مشخص افراد تحت پوشش و تحت سرپرستی را رها می‌کند، اظهار کرد: بخش خصوصی این‌گونه نیست و افراد می‌توانند در تمامی برهه‌های زمانی تحت پوشش و حمایت خیرین قرار گیرند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار