امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49380
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام علی محمدی در حاشیه همایش میقات الرضا(ع) در جمع خبرنگاران گفت: توجه به عمران و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام علی محمدی در حاشیه همایش میقات الرضا(ع) در جمع خبرنگاران گفت: توجه به عمران و آبادانی موقوفات و بقاع متبرکه در اولویت اساسی برنامه‌های سازمان قرار دارد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: باید همه مردم و مسئولان کمک کنند تا این مطالبه بحق به سرانجام برسد و در پایان برنامه پنجم توسعه به نتیجه قابل قبولی دست یابیم.

وی همچنین از احیاء موقوفات و احیای فرهنگ وقف به عنوان دیگر اولویت سازمان یاد کرد و اظهار داشت: احیاء فرهنگ وقف در جامعه به نوعی احیای کامل سبک زندگی اسلامی است.

حجت الاسلام محمدی، لازمه گسترش این فرهنگ را اطلاع رسانی آثار و برکات و احکام شرعی وقف در جامعه عنوان کرد و اشاره‌ای به ساماندهی اجارات موقوفات داشت و تصریح کرد: باید حق و حقوقات مال الاجاره‌های موقوفات به نرخ روز قیمت‌گذاری شده و از مالکین مطالبه شود.

وی خاطرنشان کرد: مطالبه حق و حقوق موقوفات نباید فقط مطالبه اوقاف باشد بلکه باید به مطالبه عمومی تبدیل شود و همه آحاد جامعه اعم از جوانان، دانشجویان و طلاب در این زمینه حضور فعال داشته باشند.

حجت الاسلام محمدی به مقوله موقوفه خواری نیز اشاره کرد و گفت: باید فرهنگ وقف به ‌گونه‌ای در جامعه تبیین شود که عمل به وقف به یک سنت حسنه و موقوفه‌خواری به یک عمل زشت که در واقع گناه کبیره نیز است،‌ تبدیل گردد و کسی جرأت نکند حق موقوفات را ضایع کند.

نماینده ولی فقیه یادآور شد: در حال حاضر در رابطه با بحث موقوفه خواری اقداماتی در سازمان در حال انجام است و با برخی موارد نیز به صورت مصداقی برخورد شده است.

وی با بیان اینکه در ترویج فرهنگ وقف باید بیش از این‌ها تلاش شود،‌ گفت: وقف بهترین نوع خیرات است و در این راستا لازم است تا توجه ویژه‌ای به احیا و توسعه فرهنگ وقف در کشور شود.

حجت الاسلام محمدی با تأکید بر احیای فرهنگ وقف در جامعه، یادآور شد: وقتی حتی در کشورهای پیشرفته خیریه راه‌اندازی شده چرا در کشور ما که وقف را به‌عنوان بهترین خیر و خیریه داریم، از این فرهنگ استفاده بهینه‌ای نداشته باشیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور لزوم بازسازی اعتماد مردم به اوقاف و وقف را مورد تأکید قرار داد و افزود: یکی از مباحث مهمی که باید به آن توجه داشت نیاز مردم جامعه است که باید موقوفات جدید نیز متناسب با این نیازها ارایه شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار