امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49384
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 26
«کریم بقرادونی» وزیر سابق لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، با اشاره به موضوع پیوستن دمشق به ...

«کریم بقرادونی» وزیر سابق لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، با اشاره به موضوع پیوستن دمشق به کنوانسیون سلاح شیمیایی، گفت: عقب نشینی آمریکا از حمله نظامی به سوریه باعث قوی‌تر شدن نظام دمشق شده است زیرا ضربه‌ای که طرف را از پای در نیاورد؛ قوی‌تر شدن وی را در پی دارد.

وی سوریه و متحدانش در لبنان را قوی‌تر از دوران قبل از تهدیدات خارجی برشمرد و معارضان سوریه و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس که به این حمله دل بسته بودند؛ را بزرگترین متضرر تفاهم روسیه و آمریکا و عقب‌نشینی از حمله نظامی به سوریه دانست.

بقرادونی با تأکید بر اینکه بحران سوریه راه حلی جز گزینه سیاسی ندارد؛ یاد آور شد که حل بحران سوریه از طریق حل سیاسی در کنفرانس ژنو 2 امکان‌پذیر است.

وی با اشاره به فراز و نشیب‌های تشکیل کابینه لبنان، گفت: مشکل اصلی فرا روی تشکیل کابینه بیروت، در وتوی عربستان سعودی بر مشارکت حزب الله در کابینه و همچنین امیدواری برخی از جریان‌های داخلی نسبت به سرنگونی نظام سوریه و به قدرت رسیدن مخالفان سوریه، ‌نهفته است.

بقرادونی با بیان اینکه «میشل سلیمان» رئیس جمهور لبنان و «تمام سلام» نخست وزیر مامور تشکیل کابینه بیروت می‌دانند که تشکیل کابینه «امر واقع» امری حکیمانه نیست، ‌افزود: کابینه امر واقع مختل خواهد بود و اکثریت رأی پارلمان را به دست نخواهد آورد. چنین امری مشکلات بسیاری را در پی خواهد داشت.

وی در پایان خواستار تشکیل کابینه وحدت ملی به منظور تداوم امنیت و حل مشکلات در لبنان شد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها