امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49387
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دفتر نخست‌وزیری رژیم‌صهیونیستی، «بنیامین نتانیاهو» با انتشار بیانیه‌ای هدف از سفر به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دفتر نخست‌وزیری رژیم‌صهیونیستی، «بنیامین نتانیاهو» با انتشار بیانیه‌ای هدف از سفر به آمریکا و دیدار با «باراک اوباما» رئیس‌جمهور این کشور و حضور در مجمع عمومی سازمان ملل را تمرکز بر توقف برنامه هسته‌ای ایران اعلام کرد.

نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی قرار بود روز 30 سپتامبر در مجمع عمومی سخنرانی داشته باشد، اما به دلیل آنکه «باراک اوباما» به جز روز 30 سپتامبر وقت ملاقات دیگری به وی نداده، سخنرانی نتانیاهو به یک روز بعد یعنی اول اکتبر موکول شده است.

در بیانیه‌ای که دفتر نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی منتشر کرده، هدف اصلی از سفر به آمریکا، تمرکز بر توقف برنامه هسته‌ای ایران عنوان شده است.

نتانیاهو در این بیانیه بار دیگر چهار مرحله را برای توقف برنامه هسته‌ای ایران تعیین کرده است: توقف تمام فعالیت‌های غنی‌سازی، خارج کردن تمام ذخایر اورانیوم غنی‌شده، تعطیلی تاسیسات غنی‌سازی فردو و نهایتا توقف تلاش در جهت غنی‌سازی پلوتونیم. نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی پیشتر هم چنین مراحلی را برای توقف برنامه هسته‌ای ایران تعیین کرده بود.

وی در پایان گفته است که تنها ترکیب این چهار مرحله است که می‌تواند توقف واقعی برنامه هسته‌ای ایران را تضمین کند.

نتانیاهو در سفر سال قبل خود به سازمان ملل هم با رسم خط قرمز روی یک تصویر گرافیکی جنجال زیادی به راه انداخت و حتی بسیاری از مجامع وی را به دلیل چنین اقدامی مورد استهزاء قرار دادند. سال قبل «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا هم در پی تشدید اختلافات با نتانیاهو بر سر برنامه هسته‌ای ایران، به وی اجازه ملاقات نداد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار