امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49391
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، رئیس جمهور افغانستان امروز با حضور در جمع جوانان افغان گفت که سران طالبان با خارجی‌ها در خارج از افغانستان ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، رئیس جمهور افغانستان امروز با حضور در جمع جوانان افغان گفت که سران طالبان با خارجی‌ها در خارج از افغانستان مذاکره می‌کنند اما فرزندان افغان را برای کشتن و کشته شدن به افغانستان می‌فرستند.

کرزی در این دیدار که تحت عنوان «جوانان و مسائل ملی» در کابل برگزار شده بود، تصریح کرد: از یک عضو عادی طالبان گلایه ندارم زیرا وی بر اساس عقیده می‌جنگند اما شکوه من از آن عده رهبران طالبان است که برای اهداف بیگانگان جوانان افغان را به طرف مرگ سوق می‌دهند.

رئیس جمهور افغانستان در این نشست بار دیگر بر شرط‌های افغانستان در پیمان امنیتی با آمریکا تأکید کرد و گفت: تأمین امنیت در افغانستان نخستین شرط کابل برای امضای پیمان امنیتی با واشنگتن است.

وی در توضیح این مطلب افزود: پیمانی را که بر اساس آن پایگاه‌های نظامیان آمریکایی در افغانستان وجود داشته باشد اما امنیت نباشد، قبول نداریم.

کرزی، تقویت نهادهای امنیتی افغانستان، احترام به حاکمیت ملی و سنت‌های جامعه افغانستان، تقویت اقتصاد افغانستان و همچنین عدم مداخله خارجی در امور داخلی افغانستان را از دیگر شرط‌های کابل برای امضای پیمان امنیتی با آمریکا عنوان کرد.

رئیس جمهور افغانستان گفت: در صورتی که شروط افغانستان در امضای پیمان امنیتی با آمریکا پذیرفته شود، حضور آمریکا در این کشور باید به شکل یک مستأجر باشد.

کرزی با اشاره به این که آمریکایی‌ها خواستار امضای پیمان امنیتی کابل- واشنگتن در مهرماه سال جاری هستند، گفت که افغانستان برای امضای این پیمان عجله ندارد.

رئیس جمهور افغانستان تصریح کرد: اگر آمریکا شروط افغانستان را تا مهرماه نپذیرفت، برای امضای پیمان امنیتی تا دولت آینده افغانستان منتظر بماند.

وی با تأکید بر برگزاری لویه جرگه افزود: تصمیم نهایی درباره امضای پیمان امنیتی با آمریکا، از صلاحیت ملت افغانستان است.

کرزی با اشاره به مداخله خارجی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری گذشته افغانستان گفت که آنان در صدد تضعیف من در این انتخابات بودند.

این مقام افغان بار دیگر تأکید کرد که تا قبل از آغاز مبارزات انتخاباتی به نحوی درگیر مسائل انتخاباتی خواهد بود اما پس از آن هیچگونه دخالتی در انتخابات نخواهد داشت.

وی به کشورهای خارجی هشدار داد که در صورت مداخله آنان در امور انتخابات افغانستان، سکوت نخواهد کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها