امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49392
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از البلد دولت مراکش در راستای پاسخگویی خود به مطالبات صندوق بین‌المللی پول و با آغاز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از البلد دولت مراکش در راستای پاسخگویی خود به مطالبات صندوق بین‌المللی پول و با آغاز اصلاحات جدیدی قیمت انرژی در این کشور را از روز دوشنبه افزایش داد.

بنابر این گزارش، پنج تن از وزاری (حزب مشارکت اقلیت در حکومت) پس از استعفا، تصمیم به برپایی اعتراضی در جهت مخالفت با بالا رفتن قیمت‌ها و کاهش یافتن یارانه‌ها، اقدام کرده‌اند.

و برخی از معترضان به این طرح گفته‌اند: این طرح دولت باعث افزایش69صدم درهم معادل 8 سنت در هر لیتر گازوئیل و 59صدم درهم در هر لیتر بنزین شده است و هر تن مازوت (روغن سیاه) به 662.88درهم افزایش یافته است.

یکی از مسئولان که خواست نامش فاش نشود، گفت: قیمت‌ها در 24 ساعت گذشته به شدت افزایش یافته است.

ما در این خصوص به توافقاتی در این زمینه با دولت در یک ماه گذشته، دست یافته‌ایم.

دولت مراکش تلاش می‌کند، تا با بالابردن قیمت حاملهای انرژی به سطح قیمت بازارهای جهانی نزدیک شود.

این راهکار اقتصادی بر حوزه‌های گردشگری و کشاورزی مراکش تاثیر گذار بوده است.

همچنین اصلی ترین حزب اسلامی مخالف دولت مراکش، مردم را به اعتراض برای کاهش قیمت‌ها و کاهش نیافتن سطح یارانه‌ها دعوت کرده است.

به این منظور دولت مراکش از سال گذشته طرحی را تنظیم کرده است، تا قیمت سبد کالاهای اساسی آزاد شود تا بتواند بدهکاری به صندوق بین المللی پول را در قبال خط اعتباری 6.2 میلیارد دلار را بپردازد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها