امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49402
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 103
امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به عرضه اولیه پتروشیمی جم، ...

امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به عرضه اولیه پتروشیمی جم، گفت: این عرضه با ولادت با سعادت ثامن‌الحجج (ع) مصادف شد و اتفاق خوشایندی در این روز برای فرابورس ایران به ارمغان آمد.

وی ادامه داد: امروز معامله‌گران آنلاین رشد بیش از 100 درصدی داشتند و به طوری که 12 هزار و 600 نفر به صورت آنلاین سهم خریداری کردند.

هامونی درباره ظرفیت‌های پتروشیمی جم تأکید کرد: این شرکت یک میلیون و 400 هزار تن محصولات شیمیایی در یک واحد تولید می‌کند که با تولید این میزان بزرگترین تولید کننده واحد الوفین در دنیا به شمار می‌رود.

وی افزود: سهامی پتروشیمی جم پس از عرضه با استقبال خوب بازار مواجه شد و به قیمت 1490 تومان کشف قیمت شد و ارزش آن نیز 354 میلیارد تومان بود.

مدیرعامل فرابورس ایران ادامه داد:ارزش روز بازار پتروشیمی جم 7152 میلیارد تومان بود که با این میزان ارزش بازار فرابورس به حدود 68 هزار میلیارد تومان رسید.

وی با اشاره به تست نرم‌افزار جدید معاملاتی همزمان با میلاد باسعادت علی‌ابن‌الموسی‌الرضا (ع) در فرابورس ایران و عرضه اولیه پتروشیمی جم تصریح کرد: خوشبختانه این نرم‌افزار معاملاتی (EBS) تست شد که موفقیت آن را شاهد بودیم.

وی با اشاره به حضور بالای معامله‌گران آنلاین در عرضه اولیه امروز تصریح کرد: در بیشترین رکورد معامله‌گران آنلاین 6 هزار نفر بودند که امروز با افزایش 100 درصدی به 12 هزار و 600 نفر رسیدند که این افراد بدون واسطه مستقیماً اقدام به خرید کردند.

هامونی با اشاره به یکی دیگر از موفقیت‌های فرابورس در خصوص سهم معامله‌گران آنلاین، گفت: سهم معامله‌گران آنلاین پیش از این تا 100 یا 200 سهم بود که این بار معامله‌گران توانستند با خرید 4 هزار سهم حدود 6 میلیون تومان خرید داشته باشند.

مدیرعامل فرابورس ایران ادامه داد: هر چقدر سهم کاربران آنلاین در خرید عرضه‌ها بیشتر شود به عدالت نزدیک‌تر خواهیم شد و استقبال معامله‌گران در بازار تا به امروز بی‌سابقه بوده است.

وی درباره دلایل تمدید زمان معاملاتی فرابورس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بالغ بر 19 هزار اوردر خرید وارد شده بود، مچینگ تحت تأثیر قرار می‌گرفت و در این زمینه تیم فناوری اطلاعات تلاش‌های زیادی کردند که قابل تقدیر است.

* ETF ها: انقلابی در صنعت مالی

هامونی با اشاره به نقش صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله ETF در بازار سرمایه و تأمین مالی صنعت خاطرنشان کرد: ETF با توجه به اینکه ابزاری برای عموم مردم هستند و غیرحرفه‌ای‌ها مخاطبان اصلی آنانند می‌تواند انقلابی در تأمین مالی صنعت ایجاد کند.

وی ادامه داد: صندوق‌های قابل معامله ابزارهای نوین تأمین مالی هستند که اخیراً وارد فرابورس شدند و مردم با 100 هزار تومان در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری، از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها