امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49406
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار فارس بررسی روند قیمت ارز در چند روز گذشته، نشان می‌دهد قدرت برابری ریال در برابر دلار تقویت شده است و در حالی که در 15 شهریور ماه ...

به گزارش خبرنگار فارس بررسی روند قیمت ارز در چند روز گذشته، نشان می‌دهد قدرت برابری ریال در برابر دلار تقویت شده است و در حالی که در 15 شهریور ماه نرخ دلار آمریکا 3310 تومان بود، در مدت 11 روز و با کاهش 250 تومانی، ریال 7. 5 درصد در برابر دلار تقویت شده است.
 
همچنین در روز‌ها اخیر با توجه به کاهش قیمت اونس و ارز، نرخ سکه روند نزولی به خود گرفته بود به طوری که روز گذشته به پایین‌ترین سطح خود در چند ماه گذشته رسید.

علت اصلی این کاهش قیمت علاوه بر دو مولفه مذکور، عرضه سکه توسط مردم به صرافی‌ها بود. به طوری که در دو روز گذشته در اغلب صرافی‌ها فروشندگان سکه حضور داشته‌اند. تصور این بود که امروز هم این روند ادامه می‌یابد اما در در صرافی‌های میدان فردوسی امروز خبری از هجوم دو روز گذشته نبود.

یکی از صراف‌ها در این باره به خبرنگار فارس می‌گوید: تا دیروز اغلب مشتریان فروشنده سکه بودند و به همین دلیل قیمت‌ انواع سکه با کاهش مواجه شد اما امروز این موج فروش سکه متوقف شد و حتی برخی برای خرید سکه هم مراجعه کرده‌اند.

وی افزود: قیمت دلار امروز کاهش یافت که علت آن هم فروشنده بودن بیشتر مشتریان بوده است.

این صراف گفت: امروز مردم فروشنده سکه نیستند اما تا چند روز پیش صف فروش سکه به بسیار شدید بود؛ معمولا غیر حرفه‌ای‌ها خیلی سریع واکنش نشان می‌دهند اما حرفه‌ای‌ها صبر می‌کنند و مطمئن هستند که قیمت‌ها چندان کاهش نمی‌یابد.

صراف دیگری در پاسخ به ما، به افزایش تقاضای ارز حواله‌ای اشاره کرد و گفت: در چند روز اخیر بیشتر به جای خرید اسکناس، متقاضیان خواستار حواله ارزی بودند.

یکی دیگر از صراف‌ها با اشاره به شرایط بازار ارز، اظهارداشت: دلار در نهایت از حالتی که حفظ کننده ارزش ریالی مردم است در حال خارج شدن و امروز هم به دلیل اینکه مشتریان بیشتر فروشنده بودند، قیمت ارز نسبت به روز گذشته هم کاهش یافت.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر دلار زیادی وارد بازار شده و این ارز‌ها در چنین شرایطی به بازار سرازیر شده و قیمت‌ها را کاهش می‌دهد.

این صراف گفت: در این شرایط حتی برخی تجار دست نگه داشته‌ و انتظار کاهش قیمت‌ها و یا به تعادل رسیدن قیمت ارز هستند و به همین دلیل تقاضای خرید ارز از این جهت کاهش یافته است.

وی ادامه داد: از طرف دیگر در تقاضای ارز مسافرتی هم کاهش یافته زیرا به دلیل افزایش قیمت بلیط هواپیما و سه برابر شدن نرخ ارز، مسافرت‌های تفریحی به خارج از کشور بسیار کمتر از گذشته شده است؛ موجودی اسکناس صرافی‌ها بیشتر توسط این نوع مشتری‌ها استفاده می‌شد.

به گزارش فارس، براساس برآوردها میزان مراجعه برای فروش ارز در روز جاری نسبت به روز گذشته حدود 25 درصد افزایش یافته است.

امروز بر خلاف چند روز گذشته قیمت اونس جهانی 8.60 افزایش یافت و به نوعی تا ساعاتی بازار را با رشد قیمت سکه مواجه کرد. اما در حالی که تا ساعاتی پیش قیمت سکه حدود 12 هزار تومان رشد کرده بود، هم‌اکنون قیمت‌ آن نسبت به روز گذشته کاهش یافته و به 961 هزار تومان رسیده است. در واقع کاهش قیمت دلار عامل اصلی این اتفاق بوده است.
 
*قیمت امروز سکه و ارز در بازار
 
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برخلاف چند روز گذشته، قیمت سکه نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشت و در کنار افت جزئی طرح جدید و قدیم، نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی افزایش قیمت داشتند.
 
بر این اساس قیمت سکه طرح جدید با هزار تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت معاملاتی در روز گذشته 963 هزار تومان و طرح قدیم با 2 هزار تومان افت قیمت 958 هزار تومان شد.
 
همچنین نیم سکه با 10 هزار تومان افزایش قیمت 510 هزار تومان، ربع سکه با 2 هزار تومان رشد 310 هزار تومان و سکه گرمی با 12 هزار تومان افزایش 212 هزار تومان به فروش رسید. هر گرم طلای 18 عیار امروز 98 هزار و 340 تومان بود.
 
قیمت اونس جهانی به 1318 دلار رسید که نسبت به روز گذشته 7.50 دلار کاهش نشان می‌دهد. دلار در بازار تهران با 70 تومان کاهش 3060 تومان، یورو 4075 تومان و درهم 840 تومان قیمت‌گذاری شد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار