امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49412
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: مسائل علمی و سیاسی، دو پارامتر دارای اهمیت در بحث دانشگاه‌ها برای مجلس است و همانطور که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشتند، دانشگاه‌ها باید روند علمی خود را حفظ کنند و فردی باید در رأس این وزارتخانه قرار گیرد که دارای رویکرد سیاسی به مفهوم سیاست‌زدگی و جنجال‌آفرینی در تصمیم‌گیریها نباشد.

وی افزود: این نکته برای مجلس دارای اهمیت زیادی است که وزارت علوم باید به فردی سپرده شود که سیاستهای مدنظر مقام معظم رهبری را در دانشگاه‌ها پیاده کند و نه وزیری که دانشگاه را به مرکز فتنه‌گری و فعالیتهای سیاسی علیه نظام تبدیل کند و به تشکلها و جریانات سیاسی در دانشگاه‌ها بال و پر دهد که از درون آنها افرادی چون علی افشاری و نیز مرکزی همچون مرکز فرهنگی امیرکبیر خارج شود که این گونه جهت‌گیری‌ها برای دانشگاه‌ها سمی مهلک و کشنده است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس اظهار داشت: مجلس اجازه نخواهد داد که مسائل علمی و سیاسی در دانشگاه‌ها مورد سوء‌استفاده وزیر قرار گیرد و رشد علمی دانشگاه‌ها به محاق برود و به نام جریانات سیاسی احساسات دانشجویان مورد سوء‌استفاده قرار گرفته شود.

طبیب‌زاده خاطرنشان کرد: سعی مجلس بر این است که نظارت بر وزیر علوم آینده را به شدت افزایش دهد و حساسیتهای مجلس در خصوص مسائل علمی و سیاس و اسلامی‌کردن دانشگاه‌ها در جریان رأی اعتماد به وزیر لحاظ خواهد کرد و در آینده نیز مواضع وی در ارتباط با این سه حوزه از سوی مجلس رصد خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها