امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49426
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری حوزه هنری در خبری اعلام کرد که پوستر ششمین دوره جشنواره "هنر جوان" که توسط مرکز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری حوزه هنری در خبری اعلام کرد که پوستر ششمین دوره جشنواره "هنر جوان" که توسط مرکز هنــرهای تجسمــی حــوزه هنــری در حال برگزاری است توسط آیدین آغداشلو طراحی شده است که این پوستر به زودی چاپ و از آن رونمایی می شود. 
 
این درحالی است که آغداشلو از گرافیست های مشهور جریان روشنفکری به حساب می آید که سابقه وی در دوران پهلوی و پس از انقلاب مشخص است.
  

آیدین آغداشلو در خصوص طراحی این پوستر به خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری گفته است: علاوه بر موضوع، پوستر باید بازگوکننده گرافیست نیز باشد زیرا هر اثر هنری داوری و نقطه نظر سازنده خود را باید بازگو کند.
 
این اقدام توسط حوزه هنری که روزگاری تربیت کننده و محفل هنرمندان مسلمان در رشته های مختلف بوده و هم اینک نیز در برخی رشته ها کارنامه مناسبی از خود به جا گذاشته عجیب به نظر می رسد.
 
این درحالی است که تمرکز حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی بعنوان یک نهاد انقلابی که با ارگانهای دیگر فرهنگی مانند وزارت ارشاد تفاوت دارد، باید بر هنرمندان مسلمان و شناسنامه داری باشد که بعضا مورد بی مهری نیز قرار می گیرند. 
 
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها