امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49429
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روز گذشته بار دیگر روستای «زاویه ابومسلم» پس از نزدیک به سه ماه خبرساز شد؛ سه ماه پیش بود که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روز گذشته بار دیگر روستای «زاویه ابومسلم» پس از نزدیک به سه ماه خبرساز شد؛ سه ماه پیش بود که در نیمه شعبان در این منطقه «شیخ حسن شحاته» و سه نفر از یارانش مورد حمله قرار گرفتند.

بنابر این گزارش، به نوشته پایگاه خبری المصری الیوم، به گفته احمد راسم النفیس از رهبران شیعه مصر، روز گذشته منزل «فرحات محمد علی» مورد حمله سلفی‌های این منطقه قرار گرفت.

علت این حمله برگزاری جشن میلاد امام رضا(ع) در خانه این فعال شیعی مصر عنوان شده و راسم النفیس گفته است: پس از محاصره این خانه به نیروهای امنیتی در این باره هشدار داده شد و با ورود فوری نیروهای امنیتی این محاصره پس از یک ساعت شکسته شد.

الطاهر الهاشمی دیگر رهبر شیعیان مصر نیز با بیان اینکه منزل محاصره شده همان منزلی است که «شیخ حسن شحاته» در آن کشته شد، گفت: سلفی‌ها به دنبال ایجاد فتنه بودند و به این خانه سنگ‌پرانی می‌کرد اما پس از دخالت نیروهای امنیتی این محاصره به پایان رسید.

وی با بیان اینکه مردم این روستا نیز برای آرام کردن اوضاع وارد شدند، افزود: تندروها می‌خواهند وضعیت سیاسی مصر را متشنج کنند و شیعیان را به سوی خشونت سوق دهند اما خشونت مخالف عقیده ماست.

الهاشمی در عین حال از شیخ الازهر خواست موضعی مناسب درباره شیعیان مصر اتخاذ کند و تاکید کرد: شیخ الازهر باید پدر همه شیعه و سنی در مصر باشد و اجازه مانور سلفی‌ها را ندهد چراکه پس از مداخله سلفی‌ها در الازهر سخنان ضدشیعه از الطیب شنیدیم.

وی با بیان اینکه سعی می‌کنیم جشن‌های میلاد ائمه(ع) را به دور از اماکن سلفیون برگزار کنیم، افزود: از مسئولان می‌خواهیم از شیعیان در برابر تندروهای مسلح سلفی حمایت کنند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها