امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49446
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 58
* محمد صفری سپاه پاسداران همواره مورد هجمه داخلی و خارجی بوده است. عنصر المعالی در قابوسنامه خود جمله‌ای دارد به اینگونه که می‌گوید؛ «اگر تو را ...

* محمد صفری
سپاه پاسداران همواره مورد هجمه داخلی و خارجی بوده است. عنصر المعالی در قابوسنامه خود جمله‌ای دارد به اینگونه که می‌گوید؛ «اگر تو را دشمنی باشد دلتنگ مشو که هر که را دشمنی نباشد بی قدر و بها باشد.»

در میان اصلاح طلبان البته طیف افراط‌گرای آن سیاستی بر کمرنگ کردن نقش سپاه پاساداران پیگیری می‌شد که هنوز هم این سیاست وجود دارد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از درون مردم شکل گرفت به یک دژ مستحکمی تبدیل شد که بعدها به خاطر ماهیت انقلابی و اصولی مورد هجمه ضدانقلاب و دشمنان واقع شد.

این سیاست از سوی کشورهای غربی از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی به یکی از دغدغه‌های آنها تبدیل شد و حتی بارها در پیش شرط‌های خود این موضوع را بیان کردند و اکنون هم به نوعی دیگر پیگیر آن هستند.

در زمان دولت اصلاحات این سیاست پیگیری شد و حتی برخی از سیاسیون این طیف در سخنانشان بارها گفتند که سپاه پاسداران به عرصه اقتصادی و سیاسی ورود نکند حال آن که وظایف سپاه پاسداران در اساسنامه و دستورات و فرمانین فرماندهی کل قوا گنجانده شده است.

دشمنی‌های خارجی و داخلی علیه سپاه پاسداران اما هیچگاه نتوانست جایگاه این نهاد مردمی را تضعیف کند. خدماتی که این نیروی مردمی و انقلابی به کشور و نظام کرده بر کسی پوشیده نیست.

ویژگی‌ها و پتانسیل این نیرو در اجرای پروژه‌های بزرگ اقتصادی همواره راهگشا بوده است و در زمانی که تحریم‌های گسترده غرب علیه ایران اسلامی به اوج خود رسیده است باز هم نقش سپاه پاسداران در این برهه تاریخی نمایان‌تر می‌شود به گونه‌ای که رئیس جمهور دولت تدبیر و امید از این نیرو می‌خواهد تا در پروژه‌های سنگین دولت که بخش خصوصی توان اجرای آن را ندارد، مشارکت کند.

پروژه‌های بزرگی در سالیان گذشته از سوی سپاه پاسداران با محوریت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اجرا شده است که توان اجرای آن نه در شرکت‌های دولتی دیده می‌شد نه در بخش خصوصی.

اکنون که رئیس جمهور به این موضوع واقف است که سپاه می‌تواند و باید دست دولت را بگیرد و آستین را بالا بزند باید در پی این سخن تنها به همین گفته‌ها بسنده نکند و برنامه‌ریزی‌های لازم را برای استفاده از این پتانسیل که شاید در سال‌های گذشته مغفول واقع شده است انجام دهد.

هر چند در این راه موانعی از سوی برخی ایجاد شود و مخالفت‌هایی هم صورت گیرد اما هنگامی که عزم این کار باشد و تصمیم نهایی گرفته شده باشد، کسی نمی‌تواند مانعی ایجاد کند.

سخنان آقای روحانی در جمع فرماندهان سپاه با واکنش‌هایی روبرو خواهد شد که پیش از این نیز مخالفت‌های خود را با نقش آفرینی‌های سپاه پاسداران که همسو با سیاست‌های کشورهای خارجی بوده است، نشان خواهد داد.

افرطیون که به خاطر وجود سپاه در حراست از دستاوردهای انقلاب خود را شکست خورده می‌بینند، دست به کار خواهند شد و در رسانه‌های وابسته به خود چه در داخل و چه در خارج به این مواضع واکنش منفی نشان خواهند داد.

حمایت رئیس جمهور از سپاه پاسداران حمایت مردم از این نهاد است و این مواضع باعث خواهد شد تا آنهایی که خود را به رئیس جمهور نزدیک می‌دیدند اکنون با دوری از او ماهیت خود را نشان دهند که البته این اتفاق مبارکی خواهد بود و باعث خواهد شد تا رئیس جمهور برخی از افرادی که در اطراف او هستند را بشناسد و درباره آن‌ها تصمیم گیری کند.

سخنان روز گذشته آقای روحانی در جمع فرماندهان سپاه پاسداران کام خیلی‌ها را تلخ کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها