امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49447
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، جعفر تشکری هاشمی صبح امروز با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران درباره اقدامات معاونت متبوع خود برای «استقبال ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، جعفر تشکری هاشمی صبح امروز با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران درباره اقدامات معاونت متبوع خود برای «استقبال از مهر» گفت: امسال در بازگشایی مدارس با توجه به اضافه شدن 8 هزار دانشجو و 20 هزار نفر به کادر آموزشی، 2 و نیم میلیون نفر، یعنی معادل 35 درصد به ترددهای شهری اضافه می شود.
وی ادامه داد: در همین راستا، روان سازی و ایمن سازی ترافیک و افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی و کاهش فاصله حرکت قطارهای شهری از جمله برنامه هایی است که در صدد اجرای آن هستیم. در زمینه مترو، با شروع فصل مدارس تا 15 درصد به ظرفیت مترو اضافه می شود و همچنین تجهیزات امداد و نجات نیز به تجهیزات آتش نشانی در قطارها اضافه می شود.
وی افزود: متاسفانه ما در حوزه ناوگان اتوبوسرانی فقر جدی داریم، اما با این حال برای اول مهر 100 درصد ناوگان خود را به کار می گیریم. در این راستا 2 هزار و 500 اتوبوس را تعمیر، نوسازی و معاینه فنی کرده ایم و 141 اتوبوس دو کابین که به دلیل کوتاهی دولت در گذشته راسا توسط شهرداری تهیه شده، در روزهای آینده وارد خطوط بی آر تی با اولویت جنوب شهر می شوند که به این ترتیب، 250 هزار نفر به ظرفیت جابجایی اتوبوسرانی اضافه می شود. ضمن اینکه سیستم اطلاع رسانی را طراحی کرده ایم که شهروندان را از زمان رسیدن اتوبوس ها باخبر می کند.
تشکری هاشمی همچنین گفت: ما 8 هزار تاکسی با رانندگان حرفه ای و آموزش دیده را نیز به عنوان سرویس مدارس در اختیار آموزش و پرورش گذاشته ایم که خودروهای آنان زیر پنج سال سن دارند و همه دارای بیمه سرنشین هستند. در سرویس های ون هم یک نفر کمک راننده در نظر گرفته ایم تا ایمنی دانش آموزان بالاتر برود. 8 هزار دانش آموز نیز به عنوان پلیس مدرسه با ما همکاری می کنند.
وی افزود: مفتخریم که در طی دو سال گذشته که مدیریت شهری سرویس مدارس را تحت نظارت و مدیریت خود قرار داده، هیچ حادثه منجر به جرح و فوتی در سرویس های مدارس رخ نداده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اضافه کرد: از لحاظ تجهیزات ترافیکی نیز کارهای خوبی انجام شده و در پنج پهنه شهر تهران این تجهیزات نصب شده است. در سطح بزرگراه ها نیز دوربین های کنترل سرعت و ثبت تخلف 100 درصد نصب شده است.
تشکری هاشمی در ادامه گفت: ما همچنین سیستم نقشه GIS را نیز تکمیل کرده ایم و نقاط مستعد آبگرفتگی در بزرگراه ها را شناسایی کردیم تا در زمان بارندگی نیروهای امدادی به سرعت محل بروز مشکل را تشخیص داده و به سرعت مشکل را حل کنند تا ترافیک ایجاد نشود.
وی بزرگترین عامل ترافیک را نقص خودروهای شخصی، اقدامات عمرانی و نظافتی و تصادفات دانست و گفت: ما تلاش کرده ایم امسال از طریق دوربین های نظارتی این عوامل ترافیک را به سرعت تشخیص داده و با همکاری پلیس آنها را رفع کنیم.
او افزود: ما همچنین یک مسیر طلایی در اطراف مدارس فراهم کرده ایم که با افزایش ایمنی تردد دانش آموزان، منجر به کاهش حوادث می شود. علاوه بر این، با راه اندازی سامانه پیام کوتاه، زمان رسیدن سرویس به مدرسه و سوار شدن دانش آموز و ترک مدرسه از طریق SMS به والدین اطلاع داده می شود و به این ترتیب امیدواریم در فصل بازگشایی مدارس، هیچ مشکلی در خدمت رسانی به دانش آموزان و دانشجویان عزیز نداشته باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار