امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49448
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، میثم امرودی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران به ارائه گزارشی درباره اقدامات شهرداری برای کمک به مدارس پرداخت ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، میثم امرودی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران به ارائه گزارشی درباره اقدامات شهرداری برای کمک به مدارس پرداخت و گفت: ما در شهر تهران یک میلیون و 220 هزار دانش آموز داریم که از این تعداد، 635 هزار نفر دختر و 586 هزار نفر پسر هستند. همچنین 4500 مدرسه داریم که بیش از 2200 مدرسه دخترانه و معادل همین مقدار پسرانه است. تعداد دانشجویان شهر تهران نیز 820 هزار نفر است که 460 هزار نفر زن و 360 هزار نفر مرد هستند.

وی ادامه داد: شهرداری تهران 17 و نیم میلیارد تومان بودجه برای کمک به مدارس تهران صرف کرده که این به جز 3 میلیارد تومان بودجه ای است که از طریق نمایشگاه یاد یار مهربان برای تامین 70 هزار کتاب برای مدارس هزینه شده است. از این بودجه، 10 میلیارد بودجه عمرانی، 4 میلیارد بودجه تجهیزی و 3 میلیارد تومان بودجه برنامه ای اختصاص یافته است.

امرودی در توضیح نحوه هزینه کرد 17 و نیم میلیارد تومان بودجه گفت: شورای راهبردی آموزش های شهروندی شهرداری و شورای راهبردی فضاهای آموزشی و فرهنگی شهرداری نحوه هزینه کرد این مبالغ را پیگیری می کنند. این شورا 55 جلسه با موضوع مدارس برگزار کرده و هدف ما ارتقای سطح خدمات آموزشی و هماهنگی نظام شهری با مجموعه تعلیم و تربیت است.

وی موارد مصرف بودجه مذکور را چنین شرح داد: 32 هزار متر مربع نقاشی دیواری، 2 میلیون و 200 هزار متر مربع رنگ آمیزی، احداث و بازسازی 90 نمازخانه مدارس، احداث و تعمیر سرویس بهداشتی 400 مدرسه و 140 آبخوری، انجام 140 هزار متر مربع ایزوگام، 30 هزار متر مربع بازسازی کف مدارس، آسفالت حیاط مدارس، زیباسازی نمای بیرونی 960 مدرسه و ... بخشی از موارد مصرف بودجه عمرانی است.

قائم مقام معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری در ادامه گفت: اجرای طرح شهردار- مدرسه در 220 مدرسه، برگزاری 880 تور آموزشی و 1050 دوره آموزشی برای مدارس، تجهیز کتابخانه 320 مدرسه، برگزاری مسابقات فرهنگی و اهدای سبد فرهنگی، برپایی ایستگاه تندرستی، ارائه خدمات مشاوره ای به 2400 دانش آموز، تهیه 120 نوع اقلام آموزشی و ... بخشی دیگر از اقدامات نرم افزاری شهرداری برای کمک به مدارس است.

امرودی همچنین گفت: امسال در تمام مدارس دخترانه ست های ورزشی نصب می شود. همچنین 122 مدرسه در 122 ناحیه زنگ شروع سال تحصیلی جدید را همراه با مراسم جشنی به صدا در می آورند. علاوه بر این، در بهشت زهرا (س) نیز مراسمی برای دانش آموزان شهید برگزار می شود و مدارس محروم در مناطق مختلف شناسایی و بازسازی شده و نیازهای آنها تامین می گردد. امسال همچنین با شعار «باز باران» احادیث، روایات و نکات تربیتی را در سطح شهر نصب می کنیم.

وی با اشاره به تقدیر وزیر آموزش و پرورش از این اقدامات شهرداری تهران گفت: شهرداری با این کمک ها به مدارس جلوی تعطیلی بسیاری از آنها را گرفته، زیرا برخی مدارس آنقدر از مشکلات مالی رنج می برند که حتی توانایی پرداخت قبوض برق و تلفن خود را هم ندارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار