امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49461
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نبیه بری رئیس مجلس لبنان در گفت‌وگو با روزنامه السفیر این کشور با انتقاد از مانع تراشی جریان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نبیه بری رئیس مجلس لبنان در گفت‌وگو با روزنامه السفیر این کشور با انتقاد از مانع تراشی جریان 14 مارس در لبنان برای تشکیل کابینه تاکید کرد: نباید بیش از این بدون دولت بمانیم چگونه است که یک مرکز معلولین نیز به یک شورای اداری نیاز دارد آن وقت یک کشور آن هم در این شرایط حساس و سرنوشت ساز بدون دولت به سر می برد.

رئیس مجلس لبنان گفت: نباید پرونده تشکیل کابینه در لبنان را با اوضاع داخلی یا تحولات سوریه و حمله کردن یا نکردن آمریکا به این کشور مربوط کرد و همه طرف های سیاسی باید دست از محاسبات و پیش بینی ها بر اساس تحولات خارجی برداشته و به حل مسائل داخلی بر اساس واقعیت لبنان و موازنه های معروف آن بپردازند.

نبیه بری گفت: بار دیگر پیشنهاد خود را مطرح می کنم که بررسی شکل و ساختار کابینه بر سر میز گفت‌وگو است و این امر موجب کم شدن اختیارات نخست وزیر و یا رئیس جمهور نمی شود زیرا شکل کابینه به همه مربوط می شود و تنها به رئیس جمهور و یا نخست وزیر اختصاص ندارد.

نبیه بری درباره راهبرد دفاعی لبنان و مخالفت 14 مارس با معادله ارتش، ملت و مقاومت گفت: همه می دانند که بخش گسترده ای از مردم لبنان بر معادله ارتش، ملت و مقاومت اصرار دارند و تنها گروهی دیگر با آن مخالف است بنابراین این معادله مساله اساسی در تشکیل کابینه و بیانیه وزارتی آن است بنابراین چه ایرادی دارد که با وارد شدن به گفت‌وگو درباره آن سخن بگوییم تا کار تشکیل کابینه نیز آسان شود.

رئیس مجلس لبنان گفت: از اولین کسانی بودم که خواستار حضور مقاومت در لبنان بودم و همچنان نیز ضرورت بیشتر آن را احساس می کنم و هنگامی که گفت‌وگو درباره راهبرد دفاعی لبنان و مقاومت را می پذیریم، به معنای این است که امتیاز بزرگی داده‌ایم زیرا مقاومت اصل محکمی در نزد ما است و از ارزش و جایگاه بزرگی برخوردار است و به رغم این موضوع باز آمادگی خود را برای بررسی آن با دیگران ابراز می داریم زیرا تنها ما نیستیم که در کشور هستیم.

رئیس مجلس لبنان گفت: شایسته نیست که اعلامیه بعبدا بیانیه وزارتی دولت جدید لبنان باشد زیرا بیانیه وزارتی معمولا شرح سیاست دولت در همه زمینه های برق، آب، توسعه، اقتصاد و امنیت و همچنین معادله ارتش، ملت و مقاومت شامل می شود که متعهد به ابقای آن در بیانیه هستیم.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها