امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49472
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، در این رتبه‌بندی که مؤسسه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، در این رتبه‌بندی که مؤسسه‌های پژوهشی و همه مراکز درگیر در فعالیت‌های پژوهشی در حوزه‌های فناوری، علوم اجتماعی و علوم انسانی را دربر‌می‌گیرد، این پژوهشگاه در میان 8 هزار مؤسسه تحقیق و توسعه برتر جهان، رتبه 726 را به خود اختصاص داده است.

بر این اساس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران رتبه اول در ایران و  سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، مرکز تحقیقات مجلس شورای اسلامی و فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران پس از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی رتبه‌های سوم تا پنجم را در ایران کسب نموده اند.

در این رتبه‌بندی مراکز پژوهشی و دانشگاهی جهان بر اساس شاخص‌های سنجه وب دامنه‌های اینترنتی مؤسسات، ‌تعهد مؤسسات به انتشارات وب محور و ابتکارهای آنها برای دسترسی آزاد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این ارزیابی توسط گروه پژوهشی سنجه‌های مجازی CSIC - یکی از بزرگترین سازمان‌های عمومی پژوهشی اسپانیا و مرکز اطلاعات و مدارک علمی وابسته به شورای پژوهش ملی اسپانیا (CINDOC ) - صورت می‌گیرد؛ این گروه یک واحد پژوهشی است که به عنوان ناظر فعالیت‌های پژوهشی و دانشگاهی بر روی وب عمل می‌کند و هر سال در ماه ژانویه و ژوییه این سایت به رتبه‌بندی مراکز پژوهش و دانشگاهی در سراسر جهان اقدام می‌کند که رتبه‌بندی کنونی دومین ویرایش منتشر شده در وبومتریک است.

این ارزیابی از سال 2004 شروع شده است و مبتنی بر شاخص‌های ترکیبی‌ چون دسترس‌پذیری و محتوای منتشرشده بر روی وب است.

مستندات این خبر را در سایت گروه پژوهشی سنجه‌های مجازی CSIC به اینجا ببینید.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار