امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49475
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امسال هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی «روز داستان‌های پریان تومانیان» که در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امسال هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی «روز داستان‌های پریان تومانیان» که در زادگاه نویسنده‌ی بزرگ ارمنی، «هوانس تومانیان» در دهکده‌ دسق ارمنستان برگزار می‌شود، میزبان دو گروه ایرانی بود. گروه تئاتر سنجاق قفلی با نمایش «ماجراهای شگفت‌انگیز گرگ بد گنده و روپوش گلی» به کارگردانی سینا ییلاق‌بیگی و سلما محسنی و بازی و بازی‌دهندگی علی باروتی و سلما محسنی و نمایش «لافکادیو» به کارگردانی آلبرت بگی‌جانیان و با بازی و بازی‌دهندگی آده بگی‌جانیان در این جشنواره حضور داشتند. 
اردشیر صالح‌پور نیز به عنوان میهمان ویژه‌ این جشنواره، در بخش سمینار و کارگاه به سخنرانی پیرامون عروسک‌های کهن و باستانی ایران پرداخت.
نمایش‌های ایرانی با بیست و دو نمایش دیگر از شش کشور ارمنستان، داغستان، فرانسه، روسیه، اوکراین و گرجستان به رقابت پرداختند. این نمایش‌ها در 4 سالن و در سه شهر دسق، وانادزور (مرکز استان لوری) و ایروان به اجرا درآمدند. همچنین مراسم اختتامیه‌ی این جشنواره در شهر کوهستانی سوان برگزار گردید که گروه سنجاق قفلی با نمایش «ماجراهای شگفت‌انگیز گرگ بد گنده و روپوش گلی» موفق به دریافت تندیس جشنواره و تقدیرنامه به عنوان بهترین نمایش در بخش نگاه نو گردید.
این جشنواره هر سال در اواسط سپتامبر به ریاست آرمن صافاریان (رئیس یونیمای ارمنستان) برگزار می‌گردد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار