امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49489
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۴
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «لبنانون فایلز» از امروز با دعوت پاپ فرانسیس اول و با حضور رهبر مارونیان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «لبنانون فایلز» از امروز با دعوت پاپ فرانسیس اول و با حضور رهبر مارونیان لبنان و برخی رهبران کلیسای شرق، وضعیت مسیحیان شرق در همایشی در واتیکان بررسی می‌شود.

منابع خبری عنوان کرده‌اند که پاپ که اوضاع خاورمیانه را رصد می‌کند از وضعیت مسیحیان در این منطقه ناراضی است و تلاش می‌کند در این همایش اوامر رسمی و سری را مبنی بر اصول مسیحی به مسیحیان خاورمیانه ارائه دهد که علاوه بر رد خشونت از حرکت ملت‌های عربی به سوی دمکراسی حمایت کند.

گفته می‌شود پیش از این پاپ فرانسیس اول با پاتریک‌های کلیسای شرق و مسیحیان لبنان و جهان عرب به صورت مجزا دیدار داشته و برای تدوین بیانیه نهایی این همایش از آنها مشورت گرفته است.

همچنین تمامی مطالعات در این زمینه در دوائر واتیکانی بررسی شده و شورای کلیسایی ویژه مربوط به شرق موظف به اجرای توصیه‌های این همایش توسط کلیسا در منطقه است.

منابع خبری همچنین از اهمیت این همایش در پی تغییرات بنیانی اخیر و ادامه‌دار در ساختار اداره واتیکان توسط پاپ فرانسیس خبر داده و گفته‌اند: این همایش سیاست‌های واتیکان در مبارزه با خشونت، ورود به عرصه گفت‌وگو، تاکید بر یافتن راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز در مشکلات و همچنین همراهی با تلاش‌های مردم در کشورهای عربی برای گرفتن حق دمکراتیک خود را اعلام خواهد کرد.

گفته می‌شود، پاپ همچنین درباره لبنان به عنوان مهمترین مرکز واتیکان در خاورمیانه نیز بر حمایت از جایگاه ریاست جمهوری در این کشور که جایگاهی مسیحی است، تاکید می‌کند و مخالفت خود با ورود حزب‌الله به سوریه را اعلام خواهد کرد.

به گزارش فارس، واتیکان از دوران «پاپ بندیکت شانزدهم» بارها نگرانی خود را نسبت به وضعیت مسیحیان در کشورهای اسلامی در سایه وجود القاعده و تکفیری‌ها اعلام کرده بود و تا حدی این مسئله را مطرح کرد که به دخالت در امور کشورهای اسلامی منجر شد و موجب تعلیق چندساله رابطه الازهر و واتیکان شد.

پس از انتخاب پاپ فرانسیس اول نیز واتیکان بر این نگرانی‌ها تاکید کرده و چندی پیش «ژان لوی توران»، رئیس «شورای پاپی برای گفت‌وگوی بین ادیان» گفته بود: واتیکان نمی‌تواند درباره اوضاع مسیحیان در کشورهای اسلامی سکوت کند.

این نگرانی‌ها اخیرا و بعد از تلاش آمریکا برای حمله به سوریه و امکان در خطر قرار گرفتن بیش از پیش مسیحیان سوریه گسترش یافته است.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها